Špecialita pre mužov - Pánske parfumy jar 2011

Špecialita pre mužov - Pánske parfumy jar 2011

16. marca 2011, Urban Edge, Avon, Black Suede Touch, Black Suede Leather, Guilty pút homme, gucci Guilty, gucci, Bvlgari man, Bvlgari, parfumy, for men, pánske parfémy, jar 2011

Sponzorovanej odkazy:

Pánske parfumy sa nesmú podceňovať a ani sa na nich nesmie šetriť a to zvlášť v období jari! Ženy veľmi priťahujú charizmatické pánske parfumy a všetci určite viete, ako je to s láskou v jarnom období. Ženy sa na vás budú lepiť, ako muchy na med. Stačí len vybrať ten správny parfum. Ženám sa človek nikdy nezavďačí, a preto vyberajte veľmi starostlivo, alebo si nechajte od znalých žien poradiť.

Veľmi dôležité sú tri zložky, z ktorých sa väčšina parfumov skladá. Toto rozdelenie je podľa toho, ako sa vôňa uvoľňuje. Čítajte pozorne, pretože parfum vníma opačné pohlavie trochu inak. Horná zložka je hlava, z ktorej ucítite prvé tóny po tom, čo na seba parfum aplikujete. Hlava vlastne utvára prvý dojem na parfum. Ale poznáte to, že na prvý dojem sa nemá nikdy dať, a preto skôr zbystrite u druhej zložky, ktorou je srdce. Ako už vám názov tretej zložky napovedá, zo srdca ucítite tóny vône po tom, čo odznie hlava. Ľudsky povedané je to ten dôležitý druhý dojem, ktorý trvá o niečo dlhšie ako prvý a veľmi na ňom záleží. Najdôležitejšia je ale však tretia zložka, ktorá je základ. Je to pravá tvár celej vône. Podľa nej spoznáte, ako kvalitný parfum je. Tóny vône základu totiž môžu pôsobiť len veľmi krátku, ale aj značne dlhú dobu.

Ak ste pri výbere parfumu opatrní a ešte pred kúpou parfumu si zájdete do drogérie a vône si otestujete na testovací papierik a po nejakej dobe si ich u seba schovávate, máte vyhraté. Bez rozmýšľania si vyberte ten parfum, ktorý na testovacom papieriku cítite po dvadsiatich hodinách najintenzívnejšie, pretože to je dôkaz kvality základu danej vône.

Bvlgari Bvlgari Man

Značka Bvlgari sa spočiatku venovala len výrobe šperkov a až neskôr sa začala zaoberať aj tvorbou luxusných šatiek, okuliarov, kabeliek, hodiniek a aktuálnymi parfumami, s ktorými začala značka v roku 1992. Keď si pre porovnanie vezmeme, že známa značka, ako je napríklad Chanel, ktorý uviedol svoj prvý parfum roku 1921, značka Davidoff, ktorá uviedla svoju prvú vôňu roku 1984 alebo značka Lanvin, ktorá prišla so svojím prvým parfumom Mon Pech roku 1924, tak sa značka Bvlgari vyšplhala za „púhych“ 19 rokov na úplný vrchol voňavého sveta parfumov. Mnohé jej parfumy boli dokonca ohodnotené, ako najlepšie parfumy roka, teda zvíťazila aj nad značkami, ktoré vyrábajú parfumy o viac než sedemdesiat rokov dlhšie. Posledným parfumovým veľvyslancom značky Bvlgari je skvelý Bvlgari Man. Tento parfum vás rozhodne zaujme na prvý pohľad, pretože už aj jeho dizajn je veľmi príťažlivý. Keď ho ale začnete viac preskúmavať, zistíte, že je to jeden z najlepších parfumov značky Bvlgari vôbec. Vnútro tejto vône je totiž veľmi dôkladne prepracovaný. Z hlavy ako prvý ucítite lístky fialky, lotosový kvet, hrušku a bergamot. Srdce celého parfumu sa skladá z vetiveru, cypriolu, bielych drevín, santalového a kašmírového dreva a osvedčenej ambry. A najdôležitejší základ prevoňajú benzoin, fazuľa Tonka, pižmo a najsladší med. Ak ste schopní si spočítať všetky prísady v tomto parfumu, zistíte, že Bvlgari naozaj nešetril. V máloktorej vôňu sa stretnete s toľkými ingredienciami, ako v pánskom Bvlgari Man od Bvlgari. Cena tejto toaletnej vody môže byť pre mnohých trochu desivá. Za 100 ml tejto vône siahnete hlboko do vrecka pre 900–1 600,–Sk. Bvlgari Man sa ale vyrába i v menších fľašiach o objemoch 30 ml a 60 ml. Avšak ceny parfumu sa u týchto menších objemov moc neznížili. Keď ale raz privoniate k tomuto skvostu, tak si myslím, že vysoká cena pre vás nebude prekážkou.

GUCCI Guilty Pour Homme

Taliansku jednotku v podobe značky Gucci si myslím, že nie je treba predstavovať. Skôr preskúmame jej novinku v pánskych vôňach, ktorú je GUCCI Guilty Pour Homme. Tento parfum je špeciálne vyrobený, aby nalákal ženské srdce. Medzi všetkými najnovšími pánskymi parfumami na trhu je rozhodne GUCCI Guilty Pour Homme tým najväčším magnetom pre dámy. Nie je to len vôňa, ktorá ich zaručene naláka, ale aj dizajn obalu a celej fľaštičky parfumu. Je neopísateľne dokonalý. Fľaša je vytvorená z chladného kovu a ťažkého skla, čo vytvára mužský a charizmatický dojem. Uprostred zdobí kovový znak Gucci, ktorý nám umožňuje nahliadnuť dovnútra a poodhaliť voňavú tekutinu. Hlava nám ponúka očarujúce levanduľu a kyslý citrón. Na prvý dojem sú to dve skvele skombinované vône. Keď necháme parfum pôsobiť dlhšie, prenikáme do srdca, ktoré nám ponúka ešte lepší kvet pomarančovníka. A hlavný základ pozostáva zo skvelého cédrového dreva a pačuli. Ženským spoločníkom tejto vône je veľmi obľúbené ženské vydanie Gucci Guilty. Dvojica týchto parfumov je veľmi zmyselná. Fľašky toaletnej vody GUCCI Guilty Pour Homme sa vyrábajú v štyroch veľkostiach 30 ml, 50 ml, 75 ml a 90 ml. Parfum s objemom fľaštičky 50 ml má funkciu cestovného spreju, ktorého rozmery sú perfektné pre uskladnenie. Gucci je trochu známejšou značkou ako Bvlgari, a preto si za fľaštičku jej parfumu s objemom 75 ml zaplatíte 1 890–2 000,–Sk. Za krásu a taliansky luxus sa hold platí.

Pánske parfémy AVON jar 201

Na začiatku tohto roka predstavila celosvetovo vedúca spoločnosť predaja kozmetiky Avon svojich dvoch zástupcov nových pánskych parfumov, ktorými sú Erban Edge a Black Suede Leather. Ako prvý sa pozrieme na kĺb charizmatickej vôni Urban Edge. Tento parfum je Avonom predstavovaný, ako drsný, ale citlivý. Domnievam sa, že je to jeho drsným zovňajškom (dizajnom) a jemným vnútrom (troma zložkami). Design tejto vône je úplne iný ako to, čo nám Avon vždy ponúka. U vône Urban Edge stavil na klasiku a vyšlo mu to. Fľaša je vyrobená z hrubého skla v kombinácii s červeno-čiernym rozprašovačom. Toto spojenie pôsobí veľmi mužne. Avšak vnútro je úplne iné. Navrhnuté je tak, aby začaroval jemné ženské srdcia. Hlavnými zložkami toaletnej vody sú lístky fialiek, drvené bylinky a šalvia muškátová. V srdci sa skrývajú kvety jazmínu, pačuli a muškátový oriešok. A základom sú tóny ruže, kosatec a zvodná ambra. Vôňa je veľmi rozmanitá. Keď k parfumu privoniate niekoľkokrát počas jednej minúty, zakaždým vám vonia trochu inak. Avon nám Urban Edge predstavil za priaznivú zavádzajúce cenu 399,–Sk. Vôňa je robená len vo fľaštičke s objemom postačujúcich 75 ml.

Urban Edge – Muži na neho žiarli, ženy po ňom túžia.

Druhým novým parfumom od Avonu je Black Suede Leather. Táto vôňa je takým dvojčaťom veľmi obľúbeného pánskeho parfumu tiež od Avonu Black Suede Touch, ktorý je ale úplne iný. Ak Black Suede Leather porovnáme s jeho súperom Urban Edge a dvojčaťom Black Suede Touch, je tým najjemnejším z nich. Aj keď má Urban Edge veľmi miernu vôňu, Black Suede Leather je ešte citlivejší. To ale neznamená, že by bol menej kvalitný alebo nemužný. Z prieskumu predaja týchto dvoch parfumov sa aj Black Suede Leather umiestnil na mieste pred Urban Edge a zákazníci si ho veľmi vychvaľujú a hodnotia ho, ako 100%-ný. Ja som vlastníkom oboch týchto parfumov a nemôžem posúdiť, ktorý je lepší, pretože sú oba veľmi rozdielne. Hornou zložkou parfumu Urban Edge je list kaktusu, divoká šalvia a výťažky z koreňa zázvoru. Srdce je však oveľa drsnejšie a skladá sa z kvetu tabaku, makadamového orecha a kože / dreva. Základom vonia zase jemné tóny ambry, kože, vetiveru a cédrového dreva. Urban Edge sa tiež vyrába len vo fľaštičke 75 ml, ale môžte ho zakúpiť aj bez rozprašovača v fľaštičke s objemom 50 ml. Cena klasického balenia tejto toaletnej vody sa pohybuje v rozmedzí 285–399,–Sk.

Zdroje: www.krasa.cz www.parfemy.cz Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika F.. Článok nájdete v kategórii parfémy a kozmetika.