Armani Exchange a jeho zimný lookbook

Armani Exchange a jeho zimný lookbook

15. decembra 2015, armani, moda, lookbook, trendy,

Sponzorovanej odkazy:

Giorgio Armani SPA je medzinárodný taliansky módny dom, ktorý navrhuje, vyrába, distribuuje a predáva haute couture, konfekciu, kožené výrobky, topánky, hodinky, šperky, doplnky, okuliare, kozmetiku a bytové doplnky. Značka zahŕňa ďalšie úzko špecializované podznačky – Giorgio Armani, Armani Collezioni, Emporio Armani, Armani Jeans, AX | Armani Exchange, Armani Junior a Armani / Casa. Meno Armani sa stalo synonymom pre luxusnú módu na celom svete a je považované za jedno z najprestížnejších mien v módnom priemysle.

Ďalší z aktivít Armani je sieť luxusných hotelov v niekoľkých veľkých mestách, ako je Miláno, Paríž, New York, Londýn, Tokio, Šanghaj a Dubai. Spoločnosť tiež prevádzkuje sieť kaviarní po celom svete a patrí jej aj bar, reštaurácia a nočný klub.

História značky Armani Giorgio Armani sa narodil v chudobnej rodine žijúcej v Piacenze v blízkosti Milána v roku 1934. Čoskoro v sebe pocítil lásku k divadlu a kinu. V Miláne študoval lekárstvo, ale v roku 1957 musel štúdium opustiť kvôli povinnej vojenskej službe a po návrate z vojny začal pracovať v najväčšom milánskom obchodnom dome La Rinascente. Spočiatku ako aranžér výkladov, neskôr ako nákupca pánskej módy. Nakupoval a predvádzal kvalitný tovar z Indie, Japonska a USA. V roku 1970 sa Armani osamostatnil a stal sa módnym návrhárom a stylistom na voľnej nohe. Čoskoro si vo svete módy vytvoril dobré meno. V rokoch 1973–74 predvádzal na prestížnej prehliadke Sala Bianca vo Florencii pánske bundy v štýle bomber, ktoré pristupovali ku koži ako ku všednému materiálu. Bundy mali obrovský úspech. Slabosť pre neobvyklé užívanie materiálu a nezvyklé kombinácie sa stali jedným z poznávacích rysov Armaniho tvorby. V roku 1975 založil Armani so svojím partnerom Sergiom Galeottim vlastnú spoločnosť, Giorgio Armani SpA a zároveň aj značku Armani.

Armani

Armani

Armani

Armani

Armani

Armani

Odnož značky Armani odprezentovala lookbook zimných modelov na hory aj do mesta vo futuristicky pojatom prostredí. Podznačka populárneho módneho domu Armani pod názvom Exchange nás príjemne prekvapila svojim zimným lookbook. Zatiaľ čo inokedy nie je Armani Exchange vidieť ani počuť, tentoraz na seba upútal pozornosť. Modely sú pre značku typické, zastupujú dámsky chic štýl postavený na kvalitne strihaných sakách, nohaviciach a teplých kabátoch.

Armani

Armani

Armani

Armani

Hlavnú zásluhu na zaujatí módnych nadšencov si úspešne pripísal koncept celého lookbooku. Svetelné pruhy v abstraktnom rozložení a kompozície zlatého rezu sa značke podarila.

Zdroj: http://www.armaniexchange.com/

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina Hynková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, doplnky, kabelky a tašky, módni návrhári a značky a značkové oblečenie.