Dámske bundy 2011: Perové či kožené?

Dámske bundy 2011: Perové či kožené?

28. februára 2011, Elegantné bundy, páperové bundy, kožené bundy

Sponzorovanej odkazy:

Počasie stále dáva najavo, že je ešte zimné obdobie a ortuť teplomera sa nemilosrdne zas spustila pod bod mrazu. Nestáva sa vám, že ráno stojíte pred zrkadlom a premýšľate, či byť dnes elegantná a pritom mrznúť, alebo byť v teple, ale za medvedíka? Zabudnite na oboje, pretože elegantné môžete byť ako v pérovej, tak v koženej bunde a pritom byť v teple.

Prešívaná bunda

Viete, v čom chodia v zime nakupovať elegantné Parížanky? V luxusnej prešívanej bunde, do ktorej sa môžu zababušiť. Na rozdiel od niektorých neforemných páperových búnd majú francúzske modely šarm, a preto sú skvelé dohromady s kašmírovým svetrom a kabelkou Luis Vuitton. Vycibrený vzhľad je tiež z veľkej časti určený výberom farieb – voľte odtieň čiernej, šedej alebo hnedej- ťavej.

Ako nosiť pérovú bundu

Dôležité! Prešívaná páperová bunda musí byť opatrená opaskom – zvýraznením pasu odstránite „mišelin efekt“.

Farebná prešívaná bunda sa výborne vyníma s čiernymi legínami a členkovými topánkami

Použite pletený šál, ktorý je dostatočne dlhý tak, aby vpredu visel hoci až ku kolenu – opticky predĺži telo.

Kožená bunda

Niečo málo z histórie

Kožená bunda bola na začiatku 20. storočia spájaná s cestovaním a moderným štýlom. Najvyššiu popularitu však dosiahla v 50. a 60. rokoch, a to vďaka mládeži, ktorá tým dokazovala odpor ku konvenciám dospelých. Kvôli prijatiu koženej bundy do sveta módnej spoločností, prestala byť kožená bunda v ďalšom desaťročí zaujímavá a na vrchol ju opäť vrátilo punkové hnutie a opäť ako symbol protestu.

Elegancia a štýl

Štýlová kožená bunda reprezentuje štýl a osobnosť nositeľa. Tento elegantný prejav lásky k trendom využijete nielen teraz, ale i v nadchádzajúcom jarnom období – kožená bunda bude hot trend. Ak môžem radiť, v tejto chvíli sa nechajte ešte zahrievať koženou leteckou bundou, ale v obchodoch si už pomaly hľadajte tú svoju pravú koženú bundu na jar.

Zdroj: www.polyvore.com , www.net-a-porter.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.