Čiapky, ktoré využijete aj na jar

Čiapky, ktoré využijete aj na jar

1. marca 2011, pletené čiapky, pletené barety, čiapky s ušami

Sponzorovanej odkazy:

Vonku je ešte stále chladné počasie a štýlového doplnku v podobe pletenej čiapky je stále ešte potreba.

Štýly zimných čiapok

Zimné čiapky sú vyrobené z rôznych materiálov, ako sú vlna, bavlna a fleece. Niektorí ľudia majú radi háčkované čiapky a čo viac, dokonca si ich vedia aj vyrobiť. Pokiaľ sa naviac práca podarí, vznikne originálna čiapka, ktorou sa budete pýšiť len vy. Väčšina zimných čiapok sa vyrába len v jednej veľkosti, pretože sú naťahovacie a sedia všetkým.

Čiapky – športové alebo elegantné

Pletená čiapka, ktorá pohodlne sedí na temene hlavy. Mnoho ľudí si tento rok obľúbilo čiapku, doplnenú o pletenú alebo háčkovanú kvetinu, ktorá sa nosí na strane. Na druhej strane sa našli aj takí, ktorí tento rok opäť zostali pri čiapke so šiltom alebo s brmbolcom a ani oni neurobili zle. Výber čiapky totiž záleží na štýle, ktorý nosíte. Ak nosíte športové bundy, zostaňte pri športových alebo jednoduchých čiapkách. Ak váš štýl nie je športový, ale elegantný, môžete si tento romantický trend dovoliť.

Pletený baret

Skvelá alternatíva pletenej čiapky je pletený baret, navyše je veľmi módny a elegantný. Na prelome zima / jar ho určite využijete viac než dosť.

Čiapky s ušami

Či už si vyberiete pletenú čiapku alebo kombináciu textil a kožušina, môžete si byť istí, že vás klapky po stranách dokonale zahrejú. Hlavne si klapky neuväzujte ani pod bradou, ani na vrchole čiapky. Smejete sa? Verte, že aj toto módne faux pas som videla.

Ako nosiť čiapku

Najprv si uvedomte, aký máte tvar tváre. Rovnako ako okuliare alebo iné doplnky, ktoré umiestňujete okolo tváre, musia korešpondovať s tvarom tváre a inak tomu nie je ani s čiapkou. Ak máte okrúhly alebo štvorcový tvar tváre, vyberie si čiapku, ktorá má nízky profil a rovný okraj. Najlepšie je na tom opäť oválna tvár, ktorá si môže dovoliť čokoľvek.

Farba čiapky je rovnaká ako farba šály a rukavíc. Snažte sa, aby farba čiapky dopĺňala alebo správne ovplyvňovala farbu bundy.

Účes sa musí čiapke samozrejme prispôsobiť. Nečakajte, že dáte dole čiapku a váš účes bude rovnaký ako pred odchodom z bytu. Samozrejme, ak patríte medzi šťastlivcov, ktorí majú rovné vlasy, ničoho takého sa nemusíte báť, toto sa týka účesov, ktoré vznikajú tupírováním a lakovaním. V každom prípade, čiapky a rozpustené vlasy, je to najlepšie a najjednoduchšie riešenie.

Zdroj: www.polyvore.com , iStockPhotos / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii doplnky.