Večerné šaty pre formálne udalosti

Večerné šaty pre formálne udalosti

2. marca 2011, večerné šaty, dlhé šaty

Sponzorovanej odkazy:

„Formálne večerné oblečenie“ znamená pre každého niečo iné. Našťastie existujú sociálne a kultúrne pravidlá, ktoré určujú, čo presne nosiť na rôzne akcie. Každá slečna chce byť krásna a správne oblečená. Vhodné oblečenie je také, ktoré vyjadruje úctu k danej udalosti, ku všetkým prítomným a aj k sebe.

Funkcia

Funkciou formálneho oblečenia je prezentovať. Hoci slovo „formálne“ sa zvyčajne spája s malými čiernymi šatami a smokingom rovnakej farby, nemusíte sa toho striktne držať. V každom prípade však použite jednofarebné, najlepšie tmavé sýte farby, aj keď svetlá perlová (na obrázku) taktiež nevyzerá zle. Farby, ktoré vdýchnu život, použite na doplnky a šperky. V každom prípade zachovajte decentný vzhľad.

Vzhľad

Formálne večerné šaty sú dlhé až na zem, veľakrát na nich nájdete čipku, taft alebo zložité výšivky v tmavej farbe. To je sprevádzané formálnym účesom, drahokamami alebo štrasovými šperkami, sponkami do vlasov a malou kabelkou.

Druh

Šaty, ale vždy nemusia mať dĺžku až na zem. Ak ste boli pozvaní na semi-formál, šaty môžu mať dĺžku ku členkom alebo kolenám. Ak na pozvánke čítate označenie white tie, môžete si byť istí, že ide o vrcholne formálnu záležitosť, preto vyberte dlhú róbu, a k tej si ešte kúpte vhodné sako, palerínu alebo štólu, večerné rukavice a nákladné klenoty. Farba, strih, hĺbka výstrihu a doplnky sú na vás. Black naproti tomu dovoľuje krátke koktejlové šaty, malé čierne alebo nadčasové zamatové dlhé šaty vhodné na galavečer. V tomto prípade si môžete dovoliť aj formálny nohavicový kostým, na čo ale nesmiete zabudnúť, sú podpätky.

šaty vhodné na udalosť BLACK TIE

Doplnky

Hodiť sa vám budú skutočné alebo umelé perly, ale nech už sa rozhodnete pre akékoľvek, musíte ich použiť, ako na krk, tak na zápästie a najlepšie aj do uší.

Štrasové šperky sú veľmi obľúbené, dodávajú princeznovský vzhľad. Veľmi pekne vyzerá aj štrasový náhrdelník a náramok v rovnakom štýle. Nemusíte sa báť ozdôb vo vlasoch, a to v podobe štrasových sponiek, diadémov alebo korunky.

Večerné rukavice vyžadujú jednoduché pravidlo: dlhé rukavice – dlhé šaty x krátke rukavice – krátke šaty.

Na záver ešte pripomeniem, ramienkové topánky sa neznášajú s pančuchami. Ale to vy už predsa viete.

Zdroj: www.polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.