Večerné šaty pre formálne udalosti

Večerné šaty pre formálne udalosti

2. marca 2011, večerné šaty, dlhé šaty

Sponzorovanej odkazy:

„Formálne večerné oblečenie“ znamená pre každého niečo iné. Našťastie existujú sociálne a kultúrne pravidlá, ktoré určujú, čo presne nosiť na rôzne akcie. Každá slečna chce byť krásna a správne oblečená. Vhodné oblečenie je také, ktoré vyjadruje úctu k danej udalosti, ku všetkým prítomným a aj k sebe.

Funkcia

Funkciou formálneho oblečenia je prezentovať. Hoci slovo „formálne“ sa zvyčajne spája s malými čiernymi šatami a smokingom rovnakej farby, nemusíte sa toho striktne držať. V každom prípade však použite jednofarebné, najlepšie tmavé sýte farby, aj keď svetlá perlová (na obrázku) taktiež nevyzerá zle. Farby, ktoré vdýchnu život, použite na doplnky a šperky. V každom prípade zachovajte decentný vzhľad.

Večerné šaty pre formálne udalosti (http://www.luxurymag.sk)

Vzhľad

Formálne večerné šaty sú dlhé až na zem, veľakrát na nich nájdete čipku, taft alebo zložité výšivky v tmavej farbe. To je sprevádzané formálnym účesom, drahokamami alebo štrasovými šperkami, sponkami do vlasov a malou kabelkou.

Večerné šaty pre formálne udalosti (http://www.luxurymag.sk)Večerné šaty pre formálne udalosti (http://www.luxurymag.sk)

Druh

Šaty, ale vždy nemusia mať dĺžku až na zem. Ak ste boli pozvaní na semi-formál, šaty môžu mať dĺžku ku členkom alebo kolenám. Ak na pozvánke čítate označenie white tie, môžete si byť istí, že ide o vrcholne formálnu záležitosť, preto vyberte dlhú róbu, a k tej si ešte kúpte vhodné sako, palerínu alebo štólu, večerné rukavice a nákladné klenoty. Farba, strih, hĺbka výstrihu a doplnky sú na vás. Black naproti tomu dovoľuje krátke koktejlové šaty, malé čierne alebo nadčasové zamatové dlhé šaty vhodné na galavečer. V tomto prípade si môžete dovoliť aj formálny nohavicový kostým, na čo ale nesmiete zabudnúť, sú podpätky.

šaty vhodné na udalosť BLACK TIE Večerné šaty pre formálne udalosti (http://www.luxurymag.sk)

Doplnky

Hodiť sa vám budú skutočné alebo umelé perly, ale nech už sa rozhodnete pre akékoľvek, musíte ich použiť, ako na krk, tak na zápästie a najlepšie aj do uší.

Štrasové šperky sú veľmi obľúbené, dodávajú princeznovský vzhľad. Veľmi pekne vyzerá aj štrasový náhrdelník a náramok v rovnakom štýle. Nemusíte sa báť ozdôb vo vlasoch, a to v podobe štrasových sponiek, diadémov alebo korunky.

Večerné rukavice vyžadujú jednoduché pravidlo: dlhé rukavice – dlhé šaty x krátke rukavice – krátke šaty.

Na záver ešte pripomeniem, ramienkové topánky sa neznášajú s pančuchami. Ale to vy už predsa viete.

Zdroj: www.polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.