Starostlivosť o pokožku v lete!

Starostlivosť o pokožku v lete!

26. júla 2015, opaľovanie, slnko, leto, krémy, spreje, gély

Sponzorovanej odkazy:

Milujete hnedú zlatistú pokožku, ktorú si doveziete z dovolenky a potom sa s ňou rady chválite ostatným? My vám poradíme ako si predĺžiť opálenie. Zdravé opaľovanie nekončí len u opaľovacích krémov. Rovnako dôležité je aj ošetrenie pokožky bezprostredne po ňom.

Primárnou úlohou prípravkov po opaľovaní je upokojenie a regenerácia kože, predovšetkým ale obnovenie jej vlhkosti a pružnosti. Preto by sme mali využívať hydratačné mlieka, oleje a spreje, ktoré sú bežne dostupné na našom trhu.

1. Začervenaná či inak podráždená pokožka

Po každom opaľovaní by sme mali dbať na zvýšenú kontrolu, či sme slnenie neprehnali a nie sme spálené. Preto by sme už počas opaľovania mali dodržiavať rady dermatológov a vyhýbať sa slnku od 11.00 do 15.00 hodiny, kedy je slnko najintenzívnejšie a behom chvíle nás môže spáliť. V prípade, že naša pokožka vykazuje jasné znaky začervenania, musíme okamžite konať. Naše prvé kroky z pláže či od bazénu by mali viesť najlepšie do chladnej klimatizovanej miestnosti a na postihnuté miesta aplikovať chladivé gély, ktorých je v lekárňach viac ako dostatok. Ak nemáte nič poruke, môžete dať na babské rady a chladiť obyčajnou vodou alebo využiť biely jogurt či použiť použité čajové vrecúška harmančekového čaju. Lepšou variantou je ale byť dokonale pripravený.

2. Starostlivosť o pokožku bezprostredne po opaľovaní

Po každom opaľovaní by ste radšej mali siahnuť po hydratačnom mlieku, telovom kréme či spreji alebo inom prostriedku vhodnom práve pre tieto účely. V lekárňach a drogériách o ne rozhodne nie je núdza. Pomáhajú s regeneráciou vašej pokožky po dlhom pobyte na priamom slnku a poskytujú príjemný chladivý efekt. A pri voľbe správneho produktu, tak môžete ľahko predísť bolestivým večerom so spálenými chrbtom. Dobrá je tiež vitamínová výživa vo forme beta karotenových kapsúl, ktoré vás chránia vnútorne.

3. Čomu sa vyvarovať?

Určite sa vyhýbajte pobytu na priamom slnku v období medzi 11. až 15. hodinou. Takisto nezlučujte opaľovanie na slnku a v soláriách počas jedného dňa. Vieme, že dovolenka je vždy časovo obmedzená, ale intervaly opaľovania si úmerne rozdeľte a s každým novým dňom radšej mierne zvyšujte. Hlavne svojou kožu nenechávajte bez ochrany.

4. Pomocníci pri opaľovaní?

Čo si teda pribaliť sebou aby ste si nepriviezli červené sfarbenie? V prvom rade opaľovacie krémy vysokého faktora, chladivé gély, panthenol, beta-karotén, ďalej si nezabudnite zbaliť pokrývku hlavy – klobúk, šiltovka, šatka, ďalej slnečné okuliare, ktoré vám chránia zrak aj pokožku okolo očí.

Zdroj: lekarna.cz

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina Hynková. Článok nájdete v kategórii parfémy a kozmetika.