Pletené pončá sú späť!

Pletené pončá sú späť!

16. februára 2011, pončo, zima 2011, trendy, štýl, jar 2011, pletená pončá, pletené pončo

Sponzorovanej odkazy:

Keď sa teploty držia nad bodom mrazu, vonku svieti slniečko, je bezvetrie a v zimnom kabáte je vám horúco, hoci pod ním máte len tričko, prichádza teda ten pravý čas pre štýlové pletené pončá, ktoré sa opäť vracajú na módnu scénu. Nejeden slávny návrhár nimi ozdobil modelky na prehliadkových mólach, a teraz pončá propaguje aj hŕba celebrít na čele so Siennou Miller, Kim Kardashian alebo Jessicou Simpson. Na rozdiel od iných trendov objavujúcich sa na módnych mólach sú pončá nositeľné a pohodlné, čo zaiste ocení každá z nás. Keďže je to stále trochu nezvyčajný kúsok oblečenia, nie každý ho vie skombinovať. Pokúsim sa vám teda v tomto ohľade pomôcť.

Krátke alebo dlhé?

Pletené pončá tento rok zažívajú obrovský comeback a je vcelku jedno, či zvolíte ich krátku variantu, alebo či vám budú siahať pod kolená. Zároveň môžete zvoliť ako upnuté, tak voľné pončo, ide hlavne o pohodlie. Čo sa týka vzorov a farieb, trendy už tak benevolentné nie sú. V januári a februári určite nič nepokazíte klasickým nórskym vzorom, s trochou odvahy pokojne vyberte pončo s vyšitým sobom alebo jeleňom. Dobre vyzerajú aj jednoduché prúžky alebo kockovaný vzor. Pončá sú ale sami o sebe natoľko zaujímavým kúskom šatníka, že zaujmú aj v jednoduchej jednofarebnej variante. Na obdobie zimy sa hodí čierna, sivá, hnedá a béžová, s blížiacou sa jarou sa nemusíte báť trendy zelenožltej.

Ako a s čím pončo nosiť?

Hoci kombinovanie ponča nie je úplne jednoduché, nie je sa čoho báť, stačí len dodržiavať pár základných pravidiel. Noste k ponču úzke džínsy, ku ktorým vyberte členkové topánky. Skvele vyzerajú i s podpätkami. Ak chcete, aby vaše nohy vyzerali ešte štíhlejšie, oblečte si legíny alebo len pančuchy. Ležérny look získate, keď si oblečiete šortky alebo mini sukňu. K dosiahnutiu bohémskeho vzhľadu si oblečte dlhú sukňu a vlasy ozdobte čelenkou alebo iným zaujímavým doplnkom. Pončo sa ale hodí na mnoho príležitostí, a ak v ňom chcete pôsobiť trochu formálnejšie, kúpte si ho v dĺžke po kolená, k tomu obujte podpätky a oblečte elegantnejšiu suk­ňu.

Ako vidíte, pončo sa prispôsobí vášmu štýlu, a so správne zvolenými kúskami oblečenia a doplnkami vykúzlite neošúchaný a chic outfit.

Zdroj: www.polyvore.com, DigitalVision / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.