Pohodlie pre vaše ruky / Kožené rukavice

Pohodlie pre vaše ruky / Kožené rukavice

15. februára 2011, plesová sezóna, zimné oblečenie, pravá koža, kožené rukavice, dlhé rukavice, dámske kožené rukavice, pánske kožené rukavice, vodičské rukavice, Kozina, rukavice do spoločnosti, palčiaky

Sponzorovanej odkazy:

Zima stále naberá na sile, a preto je potrebné sa pred ňou riadne chrániť. Oblečte si zimnú bundu alebo kabát, nasaďte hrejivú čiapku a rukavice, ktoré sú jedny z najužitočnejších doplnkov zimného outfitu. Ak je pre vás pri výbere dôležitá kvalita a elegancia, stavte jedine na kožené rukavice. Nielenže udržujú vaše ruky v teple, ale sú tiež veľmi vkusné. Český trh vám ponúka skutočne širokú ponuku kožených rukavíc ako na zimu, tak aj do spoločnosti, pre motorkárov či do auta.

Najdôležitejšia je pri kožených rukaviciach samozrejme kvalita kože. Výber je tiež veľmi široký a jednotlivé druhy kože sa veľmi líšia ako farbou, tak aj kvalitou. Veľmi používaná je koža jahňacia, ktorá je veľmi príjemná na dotyk, priedušná, ale za to neprepúšťa vietor. Veľmi podobná koži jahňacej je koža kozia čiže Kozina, ktorá je prekvapivo ľahká. Veľmi hebká je tiež ovčia velúrová kožušina, ktorá sa vyrába v dvoch farbách – hnedej a sivej. A ako posledná používaná koža je koža z amerického jeleňa, ktorá je veľmi kvalitná, ale pomerne drahá.

Predovšetkým pri zimných kožených rukaviciach je dôležitá podšívka. Kožené rukavice možno nepochybne kúpiť aj bez podšívky, ale také rukavice sa hodia skôr do jesenného a jarného počasia, pretože nie sú tak teplé. Zimné kožené rukavice sú napríklad vyrobené s podšívkou z umelého alebo pravého hodvábu, v ktorom budú vaše ruky v pohodlí. Teplejšie podšívky sú potom z vlny, kašmíru alebo králika.

Dámske kožené rukavice

Dámske kožené rukavice sú vyrábané v mnohých farebných odtieňoch nielen v klasickej čiernej a hnedej, ale aj v pastelových farbách červenej, žltej, ružovej, zelenej a modrej. Veľmi zaujímavé sú aj strihy dámskych kožených rukavíc. Mnoho dámskych zimných kožených rukavíc je taktiež zdobených pravou či umelou kožušinkou.

Špeciálne pre dámy sa vyrábajú dlhé kožené rukavice, ktoré sú zhotovené z jemných koží bez podšívky alebo s podšívkou z hebkého hodvábu. Tieto dlhé rukavice sa hodia predovšetkým do spoločnosti. V tohtoročnej plesovej sezóne by ste ich mali rozhodne využiť. Strih týchto spoločenských rukavíc môže byť obohatený zapínaním na zips alebo gombík.

Veľmi vkusné by pre koniec tohtoročnej zimy mohli byť aj roztomilé palčiaky. Vyrábané sú hlavne z velúrovej bravčoviny alebo velúrovej ovčej kože. Keďže sú to zimné rukavice, je u nich použitá teplá podšívka.

Pánske kožené rukavice

Kožené rukavice sú pre pánov ako stvorené. Väčšina pánov si potrpí najmä na kvalitu a kvalita – to sú kožené rukavice. Pánske kožené rukavice sa vyrábajú z hodnotnej kože z amerického jeleňa. Ak máte radi bezprstové rukavice, v obchode s koženým tovarom ich nájdete určite tiež.

Vášnivý vodiči ocenia tiež prešívané vodičské kožené rukavice. S týmito rukavicami budete mať stopercentnú kontrolu nad svojím konaním. S koženými vodičskými rukavicami sa vám nikdy nestane, že by vám zišla ruka z volantu alebo by sa vám ruky potili. Ak budete kožené rukavice nosiť, ochránite tak pred poškodením aj svoj volant.

Zdroje: www.polyvore.com, www.shopstyle.com, iStockPhotos / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika F.. Článok nájdete v kategórii doplnky.