Kožuchy opäť na scéne alebo buďte glamour à la 70's

Kožuchy opäť na scéne alebo buďte glamour à la 70's

14. februára 2011, kožuchy, kožušina, vesty, 70. leta

Sponzorovanej odkazy:

Vyzerať ako polárny medveď je žiaduce! Kožušinové kabáty a vesty sú jedným z neumierajúcich trendov. V móde sa objavovali po celé minulé storočie, ich najslávnejším obdobím bola éra 20. a 30. rokov. Predtým boli znakom šedej eminencie, pre hollywoodske hviezdy zostali nastálo. Spolu s malým elegantným klobúčikom a koženými rukavicami vyzerali dámy pri každej príležitosti úžasne.

Na Konci 60. rokov a v 70. rokoch sa rozmohli ako neodmysliteľný doplnok hippie a Boho štýlu. Napodobniť ho môžete aj vy, voľné šaty, zemité farby, strapce a pierkové ozdoby z vás urobia štýlovú krásku, siahnuť môžete i po dlhšej kockovanej košele alebo dlhých splývavých šatách.

V dnešnej dobe patria medzi obľúbené kúsky napríklad ikony Alexy Chung, Kate Moss alebo Sienny Miller.

Kožuchy sú variabilné, môžete ich kombinovať podľa vašej chuti s legínami, šatami alebo pre zmenu džínsami a sukňami. Elegantné kúsky sa hodia aj k večernej róbe, a to nielen ako zimný kabát. Využijete ich po celý rok, na jar alebo na jeseň môžete siahnuť po praktickej kožušinkovej veste. V žiadnom prípade ale nemusíte zostať len u klasického strihu kabátov a viest, zaobstarať si môžete originálnu kožušinovú kapucňu.

Ak si chcete kúpiť kožuch a nechcete za neho dávať veľa peňazí, skúste navštíviť secondhand. Takmer v každom môžete zohnať originálny kúsok za výbornú cenu. Nájsť ich môžete aj v zimných kolekciách H & M, New Yorker alebo Topshop . Okrem toho, že krásne zahrejú, tiež vždy vyzerajú štýlovo a trendy.

Najčastejšie môžete nájsť kožuch v čiernej, hnedej alebo bielej variante, zo vzorov je neodmysliteľný ten leopardí. Je len na vás, či si vyberiete ten huňatý s dlhými chlpmi alebo len hladký. Mohutný kožuch vám môže vykúzliť až desať kíl navyše. Ak nechcete vyzerať ako Yetti, vždy je lepšie doplniť kabát o opasok, ktorý zvýrazní vašu postavu, siahnite aj po jednoduchej spodnej časti oblečenia.

Ak vás trápia širšie boky, siahnite po dlhšom kožúšku, ktorý ich zakryje.

zdroj: www.polyvore.com, iStockPhotos / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.