Kožené čižmy - trendy, inšpirácie a must-have tipy

Kožené čižmy - trendy, inšpirácie a must-have tipy

4. januára 2015, kožené čižmy, dámske čižmy, čižmy Zara, čižmy Baťa, hnedé čižmy, trendy čižmy

Sponzorovanej odkazy:

Na špičku nosa dopadne prvá vločka a v sekunde sa rozpustí. Podrážky zanechávajú svoj odtlačok v čerstvo napadanom snehu. Aj takto začínajú naše prvé zimné prechádzky. Šliapanie do hôr síce viac podporí obutie kvalitných pohoriek, ale na bežné chodenie po meste volíme väčšinou radi kožené čižmy. Tohtoročné trendy uprednostňujú jednoduchý minimalistický štýl v tónoch tmavo hnedej a hrdzavej.

Trendy farby a typy čižiem pre zimu 2015

Prezrite si najprv farebné spektrum kožených čižiem, ktoré je v aktuálnych ponukách značiek. Vnímame prechod starých kolekcií v nové, a hoci by sa zdalo, že už je takmer po sezóne (aspoň v módnom svete áno), objavujú sa v predaji stále nové modely. Do vedenia sa pritom dostávajú najmä odtiene hnedej. Už v minulom roku sme sa snažili k hrdzavým čižmám zohnať aspoň v podobnom odtieni kabelku. Myslím, že v tomto roku to tak veľký problém nebude.

Aby sme nezostali len pri hnedej farbe, pozrime sa aj na vínovú a tmavo fialovú. Podľa môjho názoru sa objavujú v rade kolekcií už dlhšiu dobu, ale len tak na nás povystrkují svoje „kopýtka.“ V zaujímavom prevedení ich kúpite napríklad v predajniach Zara.

Nebudeme si nič nahovárať. Stálice sú predovšetkým klasické čierne čižmy na nižšom podpätku, prípadne platforme. Obmenu zaznamenáva najmä podpätok, ktorý sa v priebehu niekoľkých rokov zmenil z úzkeho (mnohokrát ihlového) na podpätok široký.

Široký podpätok a klinky sa nevyhli ani predajniam Baťa, kde módne trendy nesmú chýbať. Jeseň /zimu 2014 zaplavila lavína čižiem zdobených zlatými zipsami, prackami či zdobenými podpätkami. Na príliš výrazné čižmy radšej zabudnite, ak sa o trendy naozaj zaujímate. Dôraz je kladený na detail a tým môže byť práve a iba šírka podpätku, decentné aplikácie alebo využitie šnurovania.

Mnohé snáď aj poteší pozvoľný návrat čižiem nad kolená. Zatiaľ to ale vyzerá, že si ich boom schováme až na ďalšiu sezónu.

Zdroj: www.ccc.eu , www.zara.comwww.bata.cz

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.