Behanie pre radosť /Oblečenie na jogging

Behanie pre radosť /Oblečenie na jogging

24. septembra 2014, beh, šport, tenisky, softshell, zdravie, hudba, tréner, stopky, trasa

Sponzorovanej odkazy:

Obrovský boom zažíva športová disciplína s názvom jogging a nie je sa čomu diviť, počiatočná investícia do tohto športu je minimálna a výsledky sú zaručené. Behajú mladí, starí pre radosť i pre zdravie, tak prečo ešte nebeháte vy? Spálené kalórie a zdolané kilometre nie sú tým hlavným, prečo by ste mali behať. Nepotrebujete si kupovať predraženú permanentku na niekoľko mesiacov dopredu, ktorú, keď už si kúpite rovnako ani veľmi nevyužijete. Nemusíte s nikým spisovať zmluvu o členstve v centre. Nie ste viazaná na nikoho, nemusíte byť nikde na čas, môžete si vybehnúť kedykoľvek chcete vy! A to je to hlavné! Najlepšie je, že z bežeckej trasy sa vrátite s prečistenou hlavou, usporiadanými myšlienkami a s množstvom endorfínov. Jediné na čo by ste sa mali zamerať je kvalitná bežecká výbava, a to predovšetkým obuv.

Začiatky behania sa vám budú zdať pomerne ťažké, ale nevzdávajte to hneď, každý vrcholový športovec musel niekde začať a dopracovať sa tam kde je. Nemyslite si, že po presedených hodinách a bez tréningu si len tak ľahko vybehnete von. Pred každým športovým výkonom je dôležité sa poriadne pretiahnuť a rozohriať svaly, aby ste bola schopná ďalší deň vstať a fungovať. Začnite prechádzkami a pomaly sa zoznámte s terénom, ktorý ste si vyhliadli, potom kombinujte tzv. indiánsky beh, kedy chvíľku idete a chvíľu bežíte (pre začiatočníkov odporúčam miesto behu rýchlu chôdzu), až budete trénovanejší skúste len rýchlejšiu chôdzu a pomaly prejdite do behu, dôležité je správne dýchanie a behanie cez strednú časť chodidla na špičku. Postupom času môžete pridávať kilometre a behať dlhšie trasy. Uvedomte si, že každý má iné tempo a tak si nevšímajte ostatných, že behajú rýchlejšie či inak, beháte hlavne pre seba a tak počúvajte svoje telo a myseľ.

Behanie pre radosť /Oblečenie na jogging (http://www.luxurymag.sk)

Krok a skok

Čo je – okrem vytrvalosti – hlavnou ingredienciou bežeckého úspechu? Správna obuv! Na trhu je nepreberné množstvo bežeckých topánok s rôznymi funkciami. Dôležité je aby ste sa v bežeckej obuvi cítila ľahká ako pierko a aby vás ich konštrukcia ochránila pred každým počasím a pritom mohla noha dýchať. Kapitola sama o sebe je podrážka obuvi, preto oslovte preškolený personál v predajni, aby vám s výberom poradil.

Behanie pre radosť /Oblečenie na jogging (http://www.luxurymag.sk)

Prikážete vetru, dažďu

S blížiacou sa jeseňou oceníte nielen pri behaní, ale aj na výlete s rodinou softshellové bundy, ktoré kombinujú špeciálny materiál Windstopper s priedušnou sieťovinou, takže vás neprefúkne, ale ani sa v nej nespotíte. Pre chladnejšie dni či bežecké ranné vtáčatá sa bude hodiť stredná vrstva oblečenia, ktorá príjemne priľne k vašej siluete, zahreje vás a zároveň zaručí odvetranie. Kŕče zo studených a stuhnutých nôh sú minulosťou. Bežecké nohavice zo strečovej tkaniny sú hrejivé a priedušné zároveň. Umožnia vám cítiť sa pri športe príjemne aj v chladnom počasí.

Behanie pre radosť /Oblečenie na jogging (http://www.luxurymag.sk)

Pomocníci pri behaní

Vyzerá to ako obyčajné stopky, ale je to kouč, ktorý vás nenechá zaháľať. S pomocou pásu pre snímanie tepovej frekvencie otestuje vašu momentálnu kondíciu, ponúkne vám presne plán, ktorý vám bude vyhovovať a po skončení tréningu bude váš výkon ohodnotený v motivačnej správe.

Behanie pre radosť /Oblečenie na jogging (http://www.luxurymag.sk)

Medzi ďalších pomocníkov pri behaní patrí kompresná športová bielizeň, možno o nej počujete prvýkrát, ale je dobré si ju zaobstarať. Kompresné oblečenie je hit, udržuje svaly v teple, podporuje krvný obeh, zvyšuje okysličovanie svalov a tým zvyšuje váš športový výkon.

Behanie pre radosť /Oblečenie na jogging (http://www.luxurymag.sk)

Hudba, ďalší pomocník bez ktorého by sa niektorí nedokázali rozbehnúť, nahrajte si do svojej MP3 či telefónu dynamickú povzbudzujúcu hudbu, ktorá vám bude robiť spoločníka na ceste k zdraviu. Telefón si upevnite do špeciálneho obalu na paži a MP3 vyberajte najlepšie s klipsom pre upevnenie na časti oblečenia, snažte sa mať čo najmenej vecí v rukách, teda najlepšie nič.

Behanie pre radosť /Oblečenie na jogging (http://www.luxurymag.sk)

Zdroj: walpaperswa.com, theguardian.com, nbcdfw.com, suunto.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina H.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, doplnky a topánky, obuv.