Omega SA - najslávnejšie hodinky sveta sa volajú Omega / hodinky Omega

Omega SA - najslávnejšie hodinky sveta sa volajú Omega / hodinky Omega

20. januára 2011, Omega, hodinky Omega, hodinky Omegy, hodinky Omega Speedmaster, Omega Beijing

Sponzorovanej odkazy:

Na svete existuje nepreberné množstvo rôznych náramkových hodiniek viac či menej vyhlásených značiek. My si v tomto článku predstavíme tie celosvetovo najznámejšie z najpopulárnejšej hodinárskej trojice Rolex-Omega-Breitling, ktoré dohromady spája istá úroveň kvality, tradície a punc luxusu zároveň. Za švajčiarskymi hodinkami Omega stojí už viac než stošesťdesiat ročná história, počas ktorej sa im podarilo získať nejednu prestížnu cenu a pokoriť nejeden svetový rekord. Ako by aj nie, keď motto spoločnosti Swatch Group, ktorá vedľa hodiniek Omega vyrába aj ďalšie produkty značiek ako samozrejme Swatch a ďalej Calvin Klein, Breguet, Tissot, Tiffany and Co ., Hamilton a ďalšie, znie: „Každého voľba začína snami, pretože s nimi je všetko možné“.

Počiatok hodiniek Omega siaha do roku 1848, kedy si Louis Brandt zariadil svoju dielňu v La Chaux-de-Fonds, teda v meste, ktoré je dnes považované za kolísku švajčiarskych hodiniek. Brandt celých dvadsať rokov vyrábal vreckové hodinky a predával ich po celej Európe, a tak už na sklonku svojho života vlastnil prosperujúci podnik, ktorý zamestnával až šesťsto ľudí a na trh ročne dodával okolo sto tisíc hodiniek ročne. Značka Omega bola vytvorená až po jeho smrti v roku 1894, keď rodinnú spoločnosť riadili Louis-Paul a César Brandt. Najväčší úspech dosiahol však ich nasledovník Paul-Emile Brandt, ktorý v sedemdesiatych rokoch 20. storočia urobil z hodiniek Omega najpredávanejšie hodinky vo svojej rodnej krajine a tretie najpredávanejšie hodinky na celom svete.

Pokiaľ ide o významné skutočnosti spojené s hodinkami Omega, ponúka sa ich hneď niekoľko. Kvôli svojej odolnosti a vysokej kvalite boli ich výrobcovia poverení počas prvej svetovej vojny dodávkami pre britské letectvo, pričom aj dnes sú pre tieto vlastnosti vyhľadávaným artiklom nielen medzi britskými a americkými pilotmi, ale aj medzi astronautmi! Od šesťdesiatych rokov 20. storočia je Omega výhradným dodávateľom hodiniek pre pobyt vo vesmíre. Omega Speedmaster potom boli tiež prvými (a jedinými) hodinkami, ktoré sa vďaka Buzzovi Aldrinovi dostali až na Mesiac. Hodinky Omega slúžia už desiatky rokov aj športovcom. Od tridsiatych rokov 20. storočia bola spoločnosť poverená zabezpečovaním časomiery na Olympijských hrách a v tejto činnosti pokračuje doteraz, nehovoriac o špeciálnom rade určenom pre blížiace sa letné Olympijské hry – Olympic Collection Beijing 2012.

Spoločnosť Omega vyrába hodinky pre prakticky všetky účely. V ich ponuke nájdeme ako hodinky na bežné denné nosenie, tak na zvláštne príležitosti. S hodinkami Omega dá športovať, rovnako tak si vyjsť do spoločnosti. Pre naozajstných milovníkov hodiniek sú potom pripravené naozaj unikátne kúsky, a to ešte pozor na zberateľské historické skvosty, ktoré sú cenené ako jedny z najvýnimočnej­ších. Samozrejmosťou sú potom edície ako pre pánov, tak pre dámy. Hodinky Omega môžeme rozdeliť do piatich kategórií: Constellation, Seamaster, Speedmaster, De Ville a pochopiteľne Specialities.

Hodinky Omega patria k dnešnému dňu stále medzi najobľúbenejšie hodinky na svete. Ich kvalita a krásny vzhľad uchvátili milióny zákazníkov a ich počet vďaka neustálym inováciám ďalej rastie. Nemalou mierou k tomu prispievajú aj umelecké celebrity. Hodinky Omega mohli byť videné napríklad na rukách Willa Smitha, Toma Cruisa, Georga Clooneyho, Pierce Brosnana, alebo Anny Kournikovovej, Nicole Kidman či Cindy Crawford. Pokiaľ vás hodinky Omega zaujali, prosím navštívte oficiálnu stránku OmegaWatches.com.

Hodinky Omega:

zdroje: http://www.gregi.net/…ileti_22310/, http://en.wikipediaa.org/…/Omega_watch, http://www.zlato-stribro-hodinky.cz/…dinky-omega/http://www.omegawatches.com/

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Valentino Wodini. Článok nájdete v kategórii šperky a hodinky.