Topánky Crocs sú tak škaredé, že ich musíte milovať! / Crocs

Topánky Crocs sú tak škaredé, že ich musíte milovať! / Crocs

25. februára 2011, Crocs, topánky Crocs, Crocs topánky e-shop, crocs.com, crocs.cz, Crocs e-shop

Sponzorovanej odkazy:

Iste ste už v slovenských uliciach zaznamenali, že dosť ľudí prepadlo kúzlu nápadne farebných a nepríliš pekne vyzerajúcich topánok s názvom Crocs. Topánky Crocs boli uvedené na trh až v roku 2003 a odvtedy si získali srdcia a hlavne nohy miliónov mužov a žien naprieč generáciami i kontinentmi. Pýtate sa prečo? Crocsky sú neuveriteľne pohodlné, praktické a podľa sloganu firmy Crocs tak škaredé, že ich proste musíte milovať.

Crocs boli pôvodne topánky určené na jachting. Traja kamaráti z amerického Colorada hľadali topánky, ktoré by mohli používať pri svojom športovom koníčku. Nemali kĺzať, tvoriť šmuhy na povrchu lode, nemala ich ničiť slaná voda. Potom niekde zazreli prapodivné gumové dreváky, ktoré vtedy vyrábala firma Foam Creation, a doslova ich nadchli. Od pôvodného výrobcu preto odkúpili práva a s tímom amerických vedcov vyvinuli technológiu Croslite so všetkými vyššie uvedenými pozitívami. Za dizajnom topánok stoja talianski tvorcovia, ktorí vyhoveli aj želaniu zakladateľov firmy Lyndon Hanson, Scottovi Seamansovi a Georgovi Boedeckerovi pridať opasok, ktorý by v prípade potreby držal pätu. Crocsky sú vyrobené z materiálov, ktorý je tvorený z uzavretých buniek vyplnených živicou, ktorá sa zahrieva teplom vášho tela, tvaruje sa a tým pádom sa prispôsobí tvaru vášho chodidla. Topánky sú navyše antibakteriálne, takže zabraňujú vzniku kožných ochorení chodidiel. Ako je známe, baktérie zároveň spôsobujú zápach, takže s Crocs je smradľavým topánkam koniec! Tvorcom topánok sa stal inšpiráciou krokodíl, ktorý je veľmi silným zvieraťom obratným vo vode i na suchu. Topánky Crocs majú byť presne také.

Firma Crocs uviedla svoj prvý model topánok Crocs Beach v Spojených štátoch v roku 2002 a ihneď sa medzi ľuďmi stal hitom. Začali ho nosiť doktori, kuchári, atléti, barmani dokonca aj austrálska pobrežná hliadka. Oceňujú ich teda hlavne ľudia, ktorí musia veľa stáť. Topánky Crocs sú takým hitoch, že majitelia týchto topánok nadšene opisujú ich všestrannosť a vysokú praktickosť na oficiálnych stránkach firmy Crocs. Vedľa milovníkov týchto topánok sa ale tiež nájdu ich odporcovia. Na internete existuje stránka nazvaná „I Hate Crocs“: http://ihatecrocsblog.blogspot.com/, kde sa títo odporcovia združujú a dokonca prevádzkuje aj e-shop, kde ponúka tričká, placky či tašky s nápismi alebo obrázkami, ktoré hanobia tieto úspešné topánky.

Pri pohľade na svoje zisky sa však majitelia značky Crocs môžu takýmto pokusom len smiať. Veď od roku 2002, kedy boli na trh uvedené prvé Crocsky vzrástli zisky z jedného milióna na neuveriteľných 820 miliónov. Topánky Crocs si cez svoju konzervatívnosť veľmi obľúbili aj Česi a Slováci, a dokonca aj muži si často kupujú veľmi farebné modely. Len dva odtiene ružovej sa v pánskej obdobe v Česku vôbec nepredávajú.

V súčasnej dobe firma Crocs rozšírila ponuku topánok na celú škálu modelov (kolekcia jeseň / zima 2007/2008 obsahuje aj obuv kombinovanú s kožou, čižmy alebo balerínky pre dámy) a začala sa venovať aj doplnkom, ako sú tašky, oblečenie alebo ozdoby na topánky jibbitz. Topánky zoženiete už skoro na každom kroku, napríklad v Prahe v obchode Oilily a v sieti predajní Destroy za cenu okolo 30eur a ozdoby Jibbitz od 3eur.

Zdroje: Www.crocs.com, www.wikipedia.com
Fotky: www.invogue.czwww.crocs.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Tris. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.