Lacoste kabelky v znamení športovej elegancie

Lacoste kabelky v znamení športovej elegancie

4. februára 2011, Lacoste, Lacoste kabelky, Lacoste polo tričká, Lacoste topánky, Lacoste oblečenie, lacoste.cz, lacoste.com

Sponzorovanej odkazy:

Lacoste – kto by nepoznal túto legendárnu značku, ktorá je neodmysliteľne spojená s tenisovými tričkami, rovnako ako so symbolom malého zeleného krokodíla. Lacoste sa však nezameriava len na tričká, ale svoju ponuku okrem oblečenia obohatila aj o parfumy či módne doplnky. Jedným z najvýraznejších módnych doplnkov, ktorý však plní aj praktickú funkciu, je kabelka. Firma Lacoste ich vyrába v rôznych prevedeniach, či už vo športovejšom či viac trendy looku, vždy však precízne, a s vybraným vkusom.

Zakladateľom značky Lacoste bol úspešný francúzsky tenista Jean René Lacoste, ktorý ju založil v roku 1933 po skončení svojej tenisovej kariéry. Spoločne so svojím priateľom André Gillierom zakladá La Chemise Lacoste a začínajú navrhovať a tvoriť oblečenie pre celý tenisový svet. V tenisovom prostredí vznikol aj slávny logotyp s krokodílom, ktorý sa opiera o prezývky samotného Jeana René Lacosteho, ktorý ju v roku 1923 dostal od amerických novinárov pri Davis Cupovom zápase. Jean René Lacoste zomrel vo veku úctyhodných 92 rokov v roku 1996. Firmu po ňom prevzal jeho syn Bernand Lacoste.

Kabelky Lacoste si môžete zakúpiť v obchode www.Samonite-Kufry.cz.

Prvé tričká Lacoste, ktoré dnes zásluhou návrhára Ralpha Laurena nazývame polo tričká, boli klasicky biele a vyrobené z materiálu, ktorému sa hovorí piqué. Až roku 1951, kedy sa Lacoste tričká začali dovážať do Talianska, sa farebný register tričiek obohatil o živé farby, v roku 1960 potom pribudli tričká pruhované a polo tričká pre deti. O osem rokov neskôr Lacoste predstavila svoj prvý parfum a postupne expandovala do Spojených štátov, Japonska, Austrálie a ďalších krajín.

Ako som sa už zmienila v úvode, Lacoste sa okrem oblečenia a parfumov sústredí aj na kabelky, a to ako na dámske, tak aj pánske. Dnes Vám však ponúknem ochutnávku z aktuálnej kolekcie dámskych kabeliek, ktoré firma Lacoste rozdeľuje do troch samostatných kolekcií: Club, v ktorej nájdete kabelky skôr elegantné, ktoré sa hodia ako do mesta, tak na cesty. Kabelky sú vyrobené z kože alebo bavlny, alebo kombinujú oba tieto materiály. Sportswear, ktorá zahŕňa hlavne farebné nákupné tašky, ale aj maličké kabelky a nakoniec kolekcia Šport, ktorá ponúka aj populárne obdĺžnikové tašky cez rameno.

Lacoste kabelky 2008

Lacoste kabelky – Kolekcia Club Lacoste kabelky – Kolekcia Sportwear Lacoste kabelky – Kolekcia Šport 

Zdroje: www.lacoste.com, www.Samonite-Kufry.cz

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Beáta B.. Článok nájdete v kategórii kabelky a tašky.