Topánky CONVERSE stále na vrchole

Topánky CONVERSE stále na vrchole

13. marca 2011, Converse, 1HUND (RED), All Star, Chuck Taylor, Kurt Cobain, Converse Rubber Shoe Company, Marquis Mills Converse

Sponzorovanej odkazy:

Dravosť, vtip, um a odvaha. Tak by sa dala charakterizovať spoločnosť CONVERSE, ktorú dnes už pozná skoro každý. Ale ako sa táto, spočiatku malinká firma, dostala do povedomia každého teenagera? História spoločnosti Converse je typickým príkladom ctižiadostivosti a dosiahnutia úspechu v Amerike.

História Converse

Spoločnosť začínala ako malá konkurenčná výrobňa gumovej obuvi v prostredí športovej arény v Novom Anglicku. Zakladateľom bol Marquis Mills Converse a narodil sa 25. októbra 1861 v Lyme. Vďaka kvalitnej práci, pozitívnemu prístupu, inovatívnosti a odhodlaniu pracovníkov sa postupne stala veľkým konkurentom a začala budovať stabilnú firmu.

Spoločnosť v priebehu svojho rozjazdu musela prekonať ťažké obdobia ekonomickej krízy, svetové vojny aj významné zmeny v americkom spôsobe života. Converse Rubber Shoe Company sa rýchlo stala druhým domovom ľudí v Massachussetts. Už od začiatku roku 1908 stáli v čele spoločnosti zdatní a odhodlaní zakladatelia. Odhodlanie spoločnosti preniknúť a presadiť sa mali na pleciach aj jej zamestnanci, vďaka ktorým spoločnosť ustála aj zlé časy.

Po druhej svetovej vojne nahradila gumenú obuv plátená a „Converse“: http://www.converseboty.cz/ sa stal vedúcim výrobcom basketbalovej obuvi. Počas 50. a 60. rokov vzrástol predaj, vznikali nové a nové továrne, dopyt po plátených topánkach Converse bol obrovský. S rastúcim záujmom o basketbal rástol aj záujem o „conversky“ a koncom šesťdesiatych rokov dosiahla spoločnosť deväťdesiatper­centnému podielu na basketbalovom trhu.

Converse dnes

Spoločnosť uspela v konkurencii a v súčasnosti je najväčším americkým výrobcom športovej obuvi. Svoje továrne má v meste Lumberton a NYC. Converse už niekoľko rokov produkuje rôzne kolekcie. Converse All Stars sa približne v polovici tohto desaťročia prvýkrát v histórii stala neprehliadnuteľnou súčasťou módneho mainstreamu. Kto nemal Converse, ako by nebol. Obrovským hitom boli červené členkové „conversky“. Potom začala spoločnosť spolupracovať s návrhárom Johnom Varvatosom, ktorý sa postaral o špeciálny rad a v roku 2005 sa na trh predrali aj značky ako je Chanell a Dolce & Gabbana, inšpirované práve týmito tvarmi. Jednou z veľkých predností a dôvodov, prečo je Converse na špičke, je široký výber odtieňov, farieb a vzorov. Svoj dizajn si dokonca môžete sami navrhnúť. Na stránkach www.converse.com, si môžete vybrať od veľkosti až po farbu šnúrky a vytvoriť si tak svoj jedinečný štýl.

Converse tento rok oslavuje svoje sté narodeniny a ponúka aj nové edície. Hitom sú stále All Star a Chuck Taylor a modely pre basketball. Novinkou je napríklad rad Converse zdobený retro logom s veľkým „C“ v kruhu, alebo séria 1HUND (RED), na ktorej dizajne sa podieľala rada známych ľudí (švédska ilustrátorka Camilla Engman, ktorá sa inšpirovala rozprávkou o Červenej čiapočke, japonský dizajnový mág Hiroshi Fujiwara alebo mladý francúzsky umelec Supakitch. Jeden model je tiež venovaný známemu spevákovi Kurtovi Cobainovi, ktorý v čase smrti mal na nohách čierne nízke „conversky“.

Spoločnosť k svojej propagácii použila osobnosti ako je James Dean, Side Vicious, Ian Curtis alebo Hunter S. Thompson.

ONE STAR

Chuck TAYLOR

JACK Purcell

Zdoj: www.procne.ihned.cz, www.converse.com, www.sweb.cz/converse.czech/, http://www.converseboty.cz/

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina Š.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.