Zo sveta kozmetiky - Minerálne púdrové make-upy

Zo sveta kozmetiky - Minerálne púdrové make-upy

18. mája 2014, Bare Minerals, make-up, Sephora, bareMinerals, minerálny make-up, púder, tekutý make-up, sypký make-up, Mary Kay, L'Oréal, MaxFactor

Sponzorovanej odkazy:

Všetkým z vás, ktoré o ňom ešte nepočuli, by som ho rada predstavila. Reč bude o minerálnom púdrovom make-upe. Jedná sa o sypký make-up, ktorý svojím zovňajškom pripomína púder, ale po jeho nanesení na tvár, vytvára efekt tekutého make-upu. Ešte ku všetkému je doplnený o blahodarné minerály ako je napríklad horčík alebo zinok, ktoré dodajú vašej pleti vitamíny. Minerálne púdrové make-upy si chcú udržať svoj ​​status a neobsahujú žiadne vosky, oleje či iné mastné prísady. Sú tiež bez parfumácie, čo by mohlo byť priaznivou správou pre alergikov. Dá sa teda povedať, že sa hodia pre všetky typy pleti vrátane tých problematickejších. S minerálnym púdrovým make-upom by nemal mať problém nikto s citlivou či príliš mastnou pleťou.

Aplikácia minerálneho púdrového make-upu nie je zložitá. Ak ste aspoň raz za život vyskúšali sypký púder na tvár, tak by to pre vás nemala byť žiadna novina. Už samotný obal pripomína pudrenku. K tomuto make-upu bude teda potrebný štetec. Postačí klasický štetec, ktorý sa bežne používa pri nanášaní púdru. Niektoré balenia minerálnych púdrových make-upov dokonca špeciálny štetec obsahujú alebo je v nich dokonca zakomponovaný.

A ktoré z kozmetických značiek minerálne púdrové make-upy ponúkajú? Preslávená je značka bareMinerals, ktorá sa zameriava na minerálne púdre. Používa prírodné ingrediencie tej najvyššej kvality. Produkty tejto značky nájdete samozrejme na internetových e-shopoch, ale aj v kamenných obchodoch značky Sephora. Ceny minerálnych púdrových make-upov bareMinerals sa pohybujú okolo 20eur.

Okrem horšie dostupnej značky bareMinerals nám minerálne púdrové make-upy ponúkajú aj iné značky ako obľúbená Mary Kay, ktorá je tiež známa v tejto oblasti či nemecká kozmetická značka Artdeco alebo vôbec najznámejšie L'Oreal Paris a MaxFactor.

Ako je to s výhodami a nevýhodami púdrových make-upov oproti tým tekutým? Samozrejme, že je to názor od názoru. Začnime nevýhodami, ktorými môžeme byť napríklad vyššia cena. Niekto si tiež sťažuje na zložité nanášanie púdrového make-upu, pretože sa sype a ak ho náhodou zle uzavriete, môže sa vám vysypať úplne celý. Niektoré zo žien tiež tvrdia, že nedokáže kryť tak dobre ako tekutý make-up a že sa hodí skôr pre pleť s ľahkými nedostatkami. Naopak výhodou je, že minerálny púdrový make-up vyzerá na tvári prirodzene a nie je potrebné ho dopĺňať či vylepšovať ďalším make-upom alebo púdrom. Je veľmi ľahký a nezaťažuje pleť, ktorá sa po ňom stáva hladkou. Hodí sa aj do teplého leta, kedy sa make-up stáva problémom, pretože sa nám tvár v dôsledku veľkej horúčavy potí.

Zdroje: www.polyvore.com Tester Hemera / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika F.. Článok nájdete v kategórii parfémy a kozmetika.