adidas Superstar: Legendárne tenisky s neutíchajúcou obľubou

adidas Superstar: Legendárne tenisky s neutíchajúcou obľubou

20. marca 2011, adidas superstar, superstar, tenisky, sneakers, topánky adidas, adidas, obuv

Sponzorovanej odkazy:

Adidas Superstar sú jednoznačne jedným z najznámejších, najobľúbenejších a najkupovanejších modelov tenisiek. Značnej popularite sa táto topánka, ktorá počas svojej viac než štyridsaťročnej existencie prišla s nespočetnými dizajnovými variáciami, teší prirodzene aj v Českej republike. Či už sa jedná o dámy alebo pánov, legendárny model adidas Superstar padne každému. Z toho dôvodu si ho aj dnes predstavíme.

Z histórie adidas Superstar

Ako veľa tenisiek aj topánky adidas Superstar boli pôvodne navrhnuté pre basketbal. Na svetlo denné sa dostali v roku 1969 a záujem vzbudili nielen vďaka svojej lasturovitej špičke (v angličtine shelltoe), ale predovšetkým vďaka svojmu protisklzovému spracovaniu a nefarbiacej podrážke. Nemožno sa preto príliš čudovať tomu, že basketbalisti na čele s legendárnym Kareemem Abdul Jabbarom si tenisky adidas Superstar nemohli vynachváliť. Počas niekoľkých rokov ich nosili tri štvrtiny hráčov Národnej basketbalovej asociácie (NBA).

Druhú kapitolu z histórie adidas Superstar predstavuje rapová kapela Run DMC z Queensu, ktorá zásadne odmietla podriadiť sa popovým štandardom v obliekaní a na pódiu vystupovala len tak, ako boli jej členovia zvyknutí chodiť na ulici. Tento posun potom možno chápať symbolicky ako presun kedysi výhradne športovej obuvi do prostredia každodenného nosenia. Topánky adidas Superstar sa stali symbolom mladej generácie v osemdesiatych rokoch minulého storočia a ich obľuba odvtedy nepoklesla.

Ponuka adidas Superstar na Queens.cz

V súčasnosti patria tenisky adidas Superstar k tej obuvi, ktorú nosia ľudia po celom svete bez rozdielu. Hoci tieto topánky pochopiteľne ctia svoju históriu a naďalej vychádzajú v rôznych špeciálnych edíciách venovaných basketbalu či hip-hopu, rovnako tak uspokoja zákazníkov, ktorí s týmito záležitosťami nemajú čo dočinenia. Nadčasový vzhľad tenisiek adidas Superstar z nich robí jasnú voľbu, pokiaľ práve uvažujete o nákupe tenisiek a na nejaké odvážne experimenty si nepotrpíte.

Zajímavú ponuku adidas Superstar nájdete na stránkach e-shopu „Queens.cz“: http://www.queens.cz, ktorý patrí k najpovolanejším v oblasti sneakers. Ponuku tenisiek adidas Superstar a nielen týchto sledujte „tu“: http://www.queens.cz/…oty-tenisky/?… [] = 2.

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Václav W.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.