Smokey eyes - Populárne dymové líčenie

Smokey eyes - Populárne dymové líčenie

13. februára 2014, smokey eyes, dymové líčenie, plesová sezóna, make-up, líčenie, očné tiene, maľovanie očí, ceruzka na oči, vizáž

Sponzorovanej odkazy:

Dymové líčenie je jedným z najpopulárnejších postupov a nedá na neho dopustiť väčšina popredných vizážistov. Hodí sa pre každú príležitosť, či už idete na spoločenský ples alebo divokú párty. Ďalšou skvelou správou je, že dymové líčenie zvládne každá z vás, a to nemusíte mať ani kurz vizážistiky. Pri troche sústredenia a tréningu sa dá dymový look vytvoriť do piatich minút.

Smokey eyes - Populárne dymové líčenie (http://www.luxurymag.sk)

Tým najdôležitejším je podklad, ale to sa nejedná len o dymové líčenie, ten je číslom jedna zakaždým. Začnite, ako ste zvyknuté. Ak si pripadáte istejšie, keď si najprv pleť pred nanesením make-upu vyčistíte, tak to urobte. Hydratácia je dôležitá a mala by sa jej naučiť každá z nás. Make-up nanášajte špeciálnymi hubkami či štetcom, aby bol pekne rovnomerný a nestalo sa vám, že by na niektorej časti tváre bola väčšia vrstva ako na inej. Dôležité je tiež vybrať správny odtieň make-upu. Nechajte si poradiť alebo si ho určite sama. Ak máte mastnejšiu pleť alebo sa nechcete lesknúť ako zrkadlo, použite decentne púder.

Smokey eyes - Populárne dymové líčenie (http://www.luxurymag.sk)

Potom už sa môžete pustiť do samotného líčenia očí. Najprv orámujte celé oko ceruzou na oči. Podľa toho, či chcete skôr warm /teplý či cool /studený odtieň, použite farbu ceruzky. Na výber je čierna, zelená, fialová, hnedá či modrá. Hlavne opatrne, aby sa potom farba ceruzky na oči nebila s farbou očných tieňov.

Smokey eyes - Populárne dymové líčenie (http://www.luxurymag.sk)

A teraz už samotné tieňovanie. Pripravte si paletku s tromi očnými tieňmi. Paletky, ktoré sú špeciálne vyrobené pre smokey eyes, nakúpite v každej z lepších drogérií. Najprv začnite najsvetlejším odtieňom. Tieň rozotrite po celom viečku do stratena k vonkajšiemu kútiku. Ak chcete mať namaľovanú aj spodnú linku, použite menší štetec a tieň rozmažte aj pod okom.

Smokey eyes - Populárne dymové líčenie (http://www.luxurymag.sk)

Najsvetlejší odtieň vymeňte za tmavší a namaľujte s ním orbitálny záhyb, ktorý sa tak zdôrazní. Tým najtmavším odtieňom potom zdokonalíme vonkajší kútik oka. Stále rozmazávame do stratena, aby nikde nezostali ostré línie.

Smokey eyes - Populárne dymové líčenie (http://www.luxurymag.sk)Smokey eyes - Populárne dymové líčenie (http://www.luxurymag.sk)

Dymové líčenie je týmto u konca a už stačí použiť klieštiky na riasy a nami obľúbenú riasenku, ktorá je už len čerešničkou na torte.

Zdroje: www.polyvore.com www.youtube.com Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika F.. Článok nájdete v kategórii parfémy a kozmetika.