Fashion trend: dlhé zimné kabáty

Fashion trend: dlhé zimné kabáty

26. decembra 2013, dámske kabáty, zimné kabáty, dlhé zimné kabáty, dámsky kabát, zimný kabát, dlhý kabát, duffle coat, vlnený kabát

Sponzorovanej odkazy:

Zimné kabáty v podaní slovenských i zahraničných módnych návrhárov sú prechádzkou či rajom pre každého módneho nadšenca. Maxi kabáty siahajúce pod kolená, tak nejako široké a neširoké, symetrické aj asymetrické. Ruka v ruke s nimi oversize kabáty, v ktorých sa stratí úplne každý a partneri si ich môžu s radosťou dieťaťa požičiavať navzájom. Prehliadka kreativity a skvelých nápadov – vyrážam do Prahy a čakám, že niektoré z týchto typov kabátov obhliadnem priamo v uliciach. Trendy sú totiž dlhé zimné kabáty.

Prechádzka zimnou Prahou vo mne vzbudila prapodivný clivý dojem. Čakala som prehliadku módnych noviniek a nápaditosti. Bohužiaľ som míňala úzke pérové bundy, veľké kožušinové goliere a pri troške šťastia som zaznamenala mihnutie duffle kabátu. Vážne som len nemala príliš šťastie, alebo sa bojíme z páperových búnd presedlať na kabáty? Na dlhé kabáty!

Materiál je u zimného kabátu základ. Najlepšie zahreje vlnený kabát s golierom, ktorý sa dá zapnúť až ku krku. Dobre zvážte dĺžku rukáva a tiež to, ako vám kabát sedí v prieramkoch. Ste v zime zmrznutí len pri pohľade z okna? Vyskúšajte si pod kabát radšej pletený sveter.

Aké sú trendy dlhé zimné kabáty pre túto sezónu?

Dámske kabáty čoraz viac prijímajú podobu pánskeho klasického kabátu. Ich veľkosť sa natoľko zväčšuje, že mnohokrát naozaj pripomínajú kabát vypožičaný z pánskeho šatníka. Zabudnite na prehnanú extravaganciu. Trendy sú kabáty pod kolená v rovnom alebo priliehavý strih. Klasika sa opäť vracia na módne pulty.

Súčasne pretrváva trend oversize kabátov. Kombináciou s výraznou a farbou a zaujímavým vzorom sa stanete hviezdou zimných ulíc. Teplé vlnené kabáty predáva napríklad Zara. Štýlové, hrejivé, prepracované detaily – skvelá kombinácia.

Dlhé kabáty minimálne do polovice stehien sú tohtoročnú jeseň a zimu jedným z trendov. Neznamená to však, že vymizli krátke kabáty alebo kabáty končiace tesne pod zadnými partiami. Znamená to iba fakt, že móda opäť hľadá nové trendy a zároveň obracia svoju inšpiráciu do histórie módy.

Zdroj: www.zara.com , www.mango.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.