Buďte na plese za hviezdu! / Šaty na ples

Buďte na plese za hviezdu! / Šaty na ples

18. januára 2011, Šaty, Spoločenské šaty, koktejlové šaty, sexy šaty, Mango, šaty na ples, plesové šaty, šaty 2009, plesové šaty 2009

Sponzorovanej odkazy:

Plesová sezóna je už v plnom prúde a ako každoročne, aj tento rok láka tisíce nadšencov hudby a tanca na nablýskaný parket. Plesy sú veľkou spoločenskou udalosťou pre všetkých, najviac však pre ženy, ktoré sa na nich vďaka krásnym šatám, topánkam a šperkom môžu na pár hodín premeniť v princezné, sexy divy či víly. Ako som už spomenula plesová sezóna je teraz síce v plnom prúde, ale ak sa na ten svoj ešte len chystáte a neviete, čo na seba, nechajte sa inšpirovať našim článkom a vedzte, že budete za hviezdu.

Aké šaty vybrať?

Základom je dobrý strih. Tých je na výber naozaj niekoľko, od širokých sukieň s korzetom cez splývavé antické modely až po šaty à la morská panna. Ak si nie ste istá tým, či by Vám ten či onen strih pristal, rozhodne neváhajte a vydajte sa do nejakého butiku na skúšku. Nie každá žena či dievča totiž extravagantné šaty zvládne a vyzerá v nich dokonale. Menej je niekedy, nielen na plese, viac.

Čo sa týka farieb, ani tu sa medze nekladú. Samozrejme môžete staviť na klasickú čiernu, bielu alebo krémovú, rozhodne sa ale nebojte ísť aj do krikľavejších farieb ako červená, zelená alebo žltá, perfektne a absolútne neprehliadnuteľne vyzerajú aj šaty v pastelových farbách, hitom je potom fialová.

Taktiež si treba všímať na šatách množstvo detailov. Zaujímavá aplikácia môže totiž i z obyčajných čiernych šiat urobiť krásnu a zaujímavo vyzerajúci róbu. Veľmi luxusne pôsobia rôzne zlaté výšivky, štrasové aplikácie, flitre či drobné kamienky. Veľmi sexy sú aj priehľadné čipky, rozparky a pásky, perly Vášmu modelu zase dodajú nádych luxusu.

Samozrejmosťou je zladenosť, a to ako s topánkami, tak aj s kabelkou a šperkami. Pokiaľ možno majte kabelku malú, tzv dopis, v rovnakej farbe ako šaty alebo aspoň v neutrálnej čiernej či bielej. Ak si vyberiete šaty so štrasovými aplikáciami, štrasové by mali byť aj šperky. K rafinovanejším šatám potom voľte radšej šperky jednoduchšie.

Kde šaty kúpiť?

Prirodzene môžete zájsť do butiku, ktorý sa na spoločenské šaty a šaty na ples špecializuje, najjednoduchšie je však zájsť do nejakého trendy shopu medzinárodných značiek, ktoré nájdete v meste. Takou je aj napríklad španielska značka Mango, ktorej šaty okúzľujú svoju rafinovanosťou a sú podľa posledných trendov. Takéto plesové šaty sa dajú kúpiť za veľmi výhodné ceny a v budúcnosti ich budete môcť použiť napríklad na promócii či ako maturitné šaty.

A čo takto šaty a požičovňa?

Ak chcete na plese vyzerať nádherne, ale zároveň chcete lacné šaty, môžete okrem outletových obchodov, navštíviť aj požičovne šiat, ktoré nájdete v každom väčšom meste. Požičovné šiat na ples či na koncert sa pohybuje rádovo v stovkách korún, takže sa nemusíte báť, že by sa to Vašej peňaženke nepáčilo.

Zdroje: www.simplydresses.com, www.jovani.com, www.mangoshop.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Beáta B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.