Ako Barbie girl budete dokonalosť sama! / Barbie štýl

Ako Barbie girl budete dokonalosť sama! / Barbie štýl

24. februára 2011, Barbie, ružová, Barbie girls, dámske oblečenie, ružové oblečenie, Barbie štýl

Sponzorovanej odkazy:

Keď v roku 1959 vydala firma Mattel prvú bábiku podľa návrhu Ruth Handler, nikto netušil, že bude mať taký úspech a aké šialenstvo spôsobí. Prvýkrát sa Barbie objavila na trhu oblečená do čiernobielych pruhovaných plaviek, už v tej dobe bola k dostaniu okrem blond aj hnedovlasej verzii. Snáď každá malé dievčatko vlastní aspoň jednu bábiku Barbie, s ktorou sa môže stotožniť. Podľa odborníkov má nereálne dokonalá postava bábiky vplyv na poruchy príjmu potravy dievčat, preto došlo k tomu, že jej výrobcovia museli rozšíriť pas. V dnešnej dobe sa nevyrábajú len obyčajné bábiky, svoj vzhľad im prepožičiavajú aj slávne osobnosti, napríklad Angela Merkel, Marie Antoinetta alebo Lady Gaga.

Ak si myslíte, že nosenie sladkej ružovej je len záležitosťou teenagerov, pletiete sa. Je jednou z vôbec najobľúbenejších farieb všetkých vekových skupín, to však neznamená, že z nich každá nevyhnutne musí byť Barbie.

Barbie štýl stojí niekde na rozhraní medzi športovým a elegantným štýlom. Vytúženého vzhľadu môžete dosiahnuť, keď sa budete držať ružovej (a to vo všetkých odtieňoch), rôznych motýlikov, mašličiek, kvetín, srdiečok a podobných záležitosti. Neodmysliteľné sú aj lesklé a štrasové doplnky alebo flitre. Ružová sa neobjavuje len na oblečení, ale aj na veciach okolo, školských potrebách, obaloch na notebook alebo dizajn izby.

Správnu „Barbie girl“ môžeme takmer zakaždým vidieť len v topánkach na veľmi vysokom ihličkovom podpätku, ktoré zdôraznia jej dokonalú štíhlu postavu a dlhé nôžky. Tieto proporcie sú predpokladom každej Barbie girl. Na športovanie sú samozrejme „povolené“ tenisky, ale len v ladiacich farbách-ružové a biele. K barbinám taktiež neodmysliteľne patrí biela, pastelové farbičky a občasné čierne akcenty. Oblečenie je najčastejšie na telo a kratučké, všetky topy a šaty majú výstrihy-dôležité je ale na každú akciu vybrať ten správny typ. Značkové oblečenie a moderný štýl je základom všetkého, oblečenie musí byť vždy perfektne zladené.

Dôležitá je tiež kozmetická stránka. Pravá Barbie musí byť vždy upravená, nesmie byť rozstrapatená a rozmazaná. Nechty sa upravujú výlučne francúzskou manikúrou. Predtým sa za Barbie považovali len dievčatá s dlhými blond vlasmi, v dnešnej dobe nimi môžu byť aj brunetky alebo ryšavky.

Hľadáte inšpiráciu na obliekanie v tomto štýle? Snáď najlepším zdrojom je film Pravá blondínka, kde sa Reese Witherspoon krásne štylizovala do „škatuľky blondínok“. Môžete sa tiež zamerať na skorší štýl Paris Hilton alebo Nicole Richie.

zdroje: Polyvore.com, Hemer / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.