Kto je Tomboy?

Kto je Tomboy?

10. novembra 2013, Tomboy, pánsky štýl, trendy, jeseň 2013, chlapčenský štýl

Sponzorovanej odkazy:

Tomboy je pojem, ktorý veľa ľudí v našich končinách nepozná. A čo presne pojem tomboy znamená? Čím sa vyznačuje a podľa čoho sa pozná? Podľa odbornej rodovej definície je tomboy označenie ženy, ktorá sa cíti dobre v úlohe muža. S tým súvisí aj obliekanie a celkové správanie ženy a je často spojené s homosexualitou, avšak nie je to pravidlom. Pojem vznikol v americkom prostredí a rozšíril sa rýchlo do celého sveta. Za pozretie stojí napríklad francúzsky film Tomboy z roku 2011, ktorý vám toto poňatie môže veľmi pekne osvetliť. Tomboy je teraz aj na módnom poli v kurze, a tak tento trend nepremeškajte. Obzvlášť ak milujete pohodlie, ležérnosť a rozvernosť v móde. Tomboy vám pristane.

Kto je Tomboy? (http://www.luxurymag.sk)Kto je Tomboy? (http://www.luxurymag.sk)Kto je Tomboy? (http://www.luxurymag.sk)Kto je Tomboy? (http://www.luxurymag.sk)

V módnej brandži ide o veľmi významnú a obľúbenú zložku. Ženské poňatie módy vcítené do úlohy muža má svoj šmrnc. Typickými prvkami outfitu bývajú často napríklad košele dopnuté ku krku, skinny džínsy, šiltovka a tenisky alebo poltopánky v pánskom štýle. Aj slávna Coco Chanel milovala pánsku módu, ktorú pretvárala podľa svojho vkusu. A v módnom gigante Chanel to vlastne pod taktovkou Karla Lagerfelda robia dodnes. Skrátka ak si trúfate a máte cit pre kombináciu vhodných kusov oblečenia, budete vyzerať chic. Tomboy štýl má nádych rebela, mladého rozverného nezbedníka. Pritom je to veľmi ležérna a vkusná móda. Obľúbeným tomboy prvkom sú aj boyfriend džínsy, ktoré sa nosia už niekoľko sezón. Už ste ich vyskúšali?

Kto je Tomboy? (http://www.luxurymag.sk)Kto je Tomboy? (http://www.luxurymag.sk)Kto je Tomboy? (http://www.luxurymag.sk)Kto je Tomboy? (http://www.luxurymag.sk)

Tomboy štýl ženám veľmi pristane. Pri správnej voľbe kúskov oblečenia, dávkou ležérnosti a márnivosti budete veľmi trendy! Skúste si zaobstarať nohavice chino, boyfriend džínsy, košeľu alebo mikinu bez kapucne a poltopánky. Šaty a sukňu nechajte pre raz doma. Zapojte tiež fantáziu a využite posledných trendov all black everything, celobiely trend, boyfriend džínsy či mokasíny. Jeseň je tu v čerstvom chlapčenskom nádychu.

Zdroj: www.asos.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Tereza. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.