Dámske jesenné kabáty od značiek Mango, H & M a Orsay

Dámske jesenné kabáty od značiek Mango, H & M a Orsay

31. októbra 2013, zvieracie vzory, dlhé kabáty, plesová sezóna, jeseň 2013, dámske kabáty, jesenné kabáty, Mango, Orsay, H & M, baloňáky, military, oversize

Sponzorovanej odkazy:

Za oknami sa zdá všetko skreslené, ale len čo vyjdete von, tak pocítite, ako dokáže byť jeseň nevyspytateľná. Silný vietor, z ktorého zalieha v ušiach a páli v očiach. Skoré rána, keď mrzne a teploty nedosahujú ani 3 °C. V takejto sezóne sa teraz nachádzame. Čo s tým? Možno by sa hodili jesenné dámske kabáty, ktoré majú tento rok na jeseň v kolekciách všetky známe i neznáme módne značky. Jesenné kabáty sú skvelé. Zahrejú všade tam, kde je potreba. Ich dĺžky sú veľkou prednosťou. Krátkym bundičkám, z ktorých vám pri predklone vylieza všetko, čo ste si dnes na seba obliekli, už odzvonilo. Veru, aj v kabátikoch možno vyzerať zvodne.

Mango

Jednou zo značiek, ktorá ponúka vo svojej jesennej kolekcii krásne kúsky dámskych jesenných kabátov, je Mango. Trendy tu budú predovšetkým takzvané military coats čiže kabáty vo vojenskom štýle. Jeden model je napríklad ladený do námorníckeho štýlu, z čistej vlny miešajúcej sa s bavlnou, s kontrastným zdobením, s dvojitým zapínaním, vypchatými ramenami a náramenníkmi. Trochu unisex. Okrem military kabátikov tu máme aj ďalšie trendy oversize kabáty, so zapínaním len na jeden gombík, čo pôsobí veľmi ležérne. Inak Mango ponúka prakticky jesenné kabáty všetkých typov vo veľkom množstve farieb. Skôr sa ale zameriava na formálne farby, na ktoré sme zvyknuté. Béžová, čierna, biela a hnedá. Ľahko kombinovateľné a slušivé.

H & M

Značka H & M podľa môjho názoru v dámskych jesenných kabátoch hrá úplne inú ligu ako Mango. Objavuje sa tu iný trend a to kabáty premenené za šaty či obrátene. Takéto kabátiky sú väčšinou zapínané len na jeden gombík, ktorý je u krku starostlivo skrytý. Všetko pôsobí ako keby ste si kabát obliekali cez hlavu než ho zapínali. Geniálny ťah. Mám tu ale ešte jeden poznatok. H & M oproti iným značkám vo svojej jesennej kolekcii tiež ponúka dlhé jesenné kabáty. Niektoré ženy si na ne potrpia. Vyzerajú omnoho elegantnejšie a skvele sa hodia k šatám a sukniam. Využiť sa dajú napríklad pri plesovej sezóne. Potom som ešte postrehla zvieracie vzory, ktoré sa na niektorých modeloch objavujú. Je pravda, že sú túto jeseň v móde a zase frčia, tak prečo by nie.

Orsay

A v poslednom rade Orsay. Značka zasvätená len a len ženám. Konečne nám to tu niekto trošku prefarbí! Orsay totiž nezabudla na to, že s jesennou sezónou sú úzko späté aj jesenné farby, ktoré nesmú na jesenných módnych kúskoch chýbať. A preto sú tu. Pozor. Prichádzajú. Červená, zelená, béžová, hnedá, šedá, vínová. Až vás budú oči prechádzať. Takto farebné kabáty pôsobia úplne inak. Majú väčší šmrnc a srší z nich elán. Na štýle potom v tomto prípade vôbec nezáleží, pretože farebnosť zaujme každého. Ale to neznamená, že by inak boli jesenné kabáty od Orsay zlé. Objavíme tu aj military štýl a krátky „baloňák“. Aj tu bude z čoho vyberať.

Zdroje: www.hm.com www.orsay.com www.mango.com Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika F.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a značky a značkové oblečenie.