Čipka je späť, buďte rafinovane sexy!

Čipka je späť, buďte rafinovane sexy!

5. februára 2011, čipka, krajkované oblečenie, krajkované bielizeň, trendy zima 2010, šaty Silvester, šaty na party

Sponzorovanej odkazy:

Z mnohými z vás sa asi zhodneme, že čipka je jednou z najviac sexy a zároveň najviac luxusných vecí, do ktorých žena môže zahaliť svoje telo. V posledných rokoch, ale ako by na ňu ženy zabudli a snáď sa ju aj trochu vyhýbali, nie je tomu však tak dávno, kedy čipka figurovala v šatníku každej dámy. Tento rok však čipka prežíva veľký comeback a zvlášť tohtoročnú jesennú a zimnú sezónu ju môžeme vidieť všade. A keď hovorím všade, myslím tým naozaj všade. Čipka sa totiž z luxusného prádla presunula na šaty, topy, ale dokonca aj na topánky, opasky aj iné doplnky.

Odkiaľ sa vzala?

Krajok je hneď niekoľko druhov, ktoré sa rozlišujú podľa spôsobu výroby. My sa asi najčastejšie na oblečenie stretávame s tzv šitou čipkou, o ktorej máme prvé zmienky z Talianska už z roku 1469 a benátski kupci ju zrejme doviezli z Orientu. Než čipka zastala iba ozdobnú funkciu, využívala sa napríklad na odľahčenie či prevzdušnenie rôznych častí odevov.

Rafinovane sexy na Silvestra i do víru mesta

Dnes je čipka symbolom elegancie a dráždivosti zároveň, využíva sa prevažne na spoločenských šatách, pretože pôsobí veľmi nevšedným dojmom. A ako by povedala princezná Kolobežka ste v nej tak trochu oblečená-neoblečená, to je ale jej najväčšie plus. Chcete byť sexy, ale nechcete zas ukazovať príliš, zahaľte sa do čipky a buďte rafinovane sexy a nechajte mužskú fantáziu trochu pracovať.

Čipka však nie je už výsadou spoločenských odevov, ale ako som už raz povedala, tento rok ju môžeme vidieť v menšom aj veľkom množstve aj na obyčajných tričkách, ktoré sa razom stanú niečím viac , na topánkach či ostatných doplnkoch. Čipka je sexy, a to v akomkoľvek farebnom prevedení, samozrejme však medzi stálicami zostáva čierna alebo biela, ktorá vytvára až anjelský dojem. Ak si krajku predsa len pri bežnom nosení netrúfate, určite sa jej však nevyhýbajte pri zvláštnych spoločenských príležitostiach, ako sú plesy alebo už čoskoro silvestrovský večierok.

Zdroje: wikipedia.org, www.asos.com, www.shopstyle.com, www.victoriassecret.com, Hemer / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Beáta B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.