Čierna nie je nudná, čierna je sexy!

Čierna nie je nudná, čierna je sexy!

22. februára 2011, čierna, dámske oblečenie, doplnky, šaty, čierne oblečenie, čierne šaty, šaty Silvester

Sponzorovanej odkazy:

Nadčasová, sofistikovaná, elegantná, chic – všetkými týmito slovami by sa dala nazvať čierna farba, ktorá je stále v kurze a v skutočnosti nikdy z módy nevyjde. Iste, môže byť považovaná za nudnú, ale nie ak viete ako ju nosiť! Čierny kus oblečenia má v skrini hádam každý z nás. Je to praktická farba, ktorá navyše zoštíhľuje a nie je na nej vidieť každý fliačik. Čierna je ale oveľa viac než len praktická. Ak viete ako na to, vykúzlite s ňou sexy a trochu tajuplný vzhľad, ktorý mužom nedá spať. A to každá farba určite nevie.

Stačí málo!

Nič sa nemá preháňať, a preto rozhodne nie je na mieste mať šatník odhora nadol plný len čiernych vecí. Bohato postačí pár základných kúskov v tejto farbe, ako napríklad nohavice, košele alebo cardigan. Dajú sa skvele kombinovať s ostatnými farbami a tiež inými kusmi oblečenia. Potom teda stačí nakúpiť pár pestrých tričiek, prehodiť cez ne čierny svetrík a chic look je na svete.

Malé čierne šaty

Little black dress, čiže malé čierne šaty, sú módnym evergreenom. Ak už nejakú dobu premýšľate nad ich kúpou, môžem vám poradiť iba jediné – neváhajte. Táto investícia sa vám nielen oplatí, ale tiež vráti v podobe obdivných pohľadov od mužov a závistlivých od žien. Malé čierne šaty rozhodne nie sú záležitosťou na jednu sezónu. Coco Chanel ich predstavila už v roku 1926 a od tej doby sa stále drží na výslní módy. Ak si teda malé čierne šaty kúpite v jednoduchšej podobe (v tradičnom strihu a bez výrazného zdobenia), zo šatníka ich budete môcť vytiahnuť aj za pár rokov a nemusíte sa báť módneho faux pas.

Pozor na farby

Áno, čierna farba je síce skvele kombinovateľná, ale musí sa vedieť, ako na to. Všeobecne sa odporúča ju zladiť so svetlými, ale pestrými farbami, medzi ktoré patrí červená, zelená a modrá. Skvelý kontrast vytvorí aj so žltou, ale výsledok môže byť veľmi výrazný, čo nemusí každému vyhovovať. Pozor na kombináciu s príliš tmavými odtieňmi hnedej, sivej alebo modrej. Na zlom svetle totiž tieto farby splynú v jednu a výsledný vzhľad bude skôr ako elegantne vyzerať nudne. Ak si nie ste úplne isté v kombinovaní tejto úžasnej farby, nikdy nič nepokazíte, keď k nej pridáte bielu alebo svetlo šedú.

Čierne doplnky

Nie je obľúbenejšia farba používaná pri výrobe najrôznejších doplnkov než práve čierna. Topánky a kabelky v tejto farbe má doma určite každá z nás a to z veľmi prostých dôvodov, medzi ktoré patrí univerzálnosť, ľahká kombinovateľnosť a nadčasovosť. Čierna listová kabelka sa bude hodiť takmer ku každej farbe vašich plesových šiat, čierna čelenka dodá vašim vlasom šmrnc a čierne náušnice a náramky z vás vyčaria tajuplnú a sexy dámu. Ako vidíte, doplnky v tejto farbe sa nikdy nestratia.

I keď si možno myslíte, že existujú oveľa zaujímavejšie farby, čierna bude vždy tou najobľúbenejšou, najpoužívanejšou a najelegantnejšou. Dá sa s ňou totiž čarovať. Či už chcete vyzerať nežne, sexy alebo konzervatívne, postačí vám pokojne jedna jediná farba – čierna.

Zdroj: www.polyvore.com, Hemer / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.