Fashion trend: 50 odtieňov modrej

Fashion trend: 50 odtieňov modrej

29. septembra 2013, modrá, tmavomodrá, svetlomodrá, akvamarínová, púdrová, kobaltová, atramentová, farba, trendy farby, farby jesene, jeseň 2013, zima 2013

Sponzorovanej odkazy:

Farby hrajú v módnom svete obrovsky dôležitú úlohu. Určujú trendy a štýl, a preto je každú sezónu odpoveď na otázku, aké farby budú najviac in, tak netrpezlivo očakávaná. Farby tohtoročnej jesene a zimy sa tešia pomerne veľkej rozmanitosti, ale napriek tomu mali na prehliadkach niektoré tóny jasne navrch. Popri klasickej čiernej a bielej, ktoré patria k hlavným hitom novej sezóny, je to aj modrá. Že to nie je práve vaša farba? Nenechajte sa mýliť! Nosí sa totiž vo všetkých svojich odtieňoch a z nich si určite ten svoj vyberiete.

Púdrová

A začneme od najsvetlejších tónov modrej. Púdrová modrá je trochu studená a chladná, ale stále romantická a nežná. Nádherne vynikne na svetlej pokožke a veľmi pristane blondínkam a ryšavkám. V tomto odtieni môžete zvoliť napríklad aj večerné šaty alebo kabát.

Akvamarínová

Meno dostala od priezračného, ​​bledo modrého minerálu a bude vám možno pripomínať nádherné more z vašej dovolenky. Akvamarínová farba pôsobí príjemne a jedná sa o teplý odtieň, ktorý nám aspoň na chvíľu dokáže vrátiť pocit leta. Skombinovať ho môžete s ďalšími modrými tónmi, so zelenou aj levanduľovou.

Mykonoská

Pojem mykonoská modrá vám zatiaľ možno nič moc nehovorí, ale počas tejto jesene a zimy sa s ním bezpochyby blízko zoznámite. Pantone, ktorý sa každú sezónu stará o predstavenie aktuálnych odtieňov, ho zaradil medzi najväčšie trendy jesene a zimy 2013/2014, čo predznamenáva veľký hit. Mykonoská modrá dostala svoj názov podľa nádherného gréckeho ostrova a týmto tónom sa nechali inšpirovať značky ako Chanel, Balenciaga či Calvin Klein. Zladiť ju môžete so smaragdovo zelenou alebo napríklad šedou.

Kobaltová

Sýta, kontrastujúca, neprehliadnuteľná – taká je kobaltová modrá. Zaznamenať ste ju mohli už v minuloročnej sezóne, kedy bola tiež veľkým hitom. Pristane každému a rozumie si s čiernou alebo striebornou.

Atramentová

A dostávame sa k odtieňu najtmavšiemu a možno aj tomu vôbec najviac trendy. Tmavo modrá farba dostala prezývku nová čierna, a rovnako ako ona sa nosí od hlavy až k päte. Inšpirovať sa môžete prehliadkami Chloé, Céline či Dries Van Noten.

Zdroje: www.net-a-porter.com , www.mango.com , iStockphoto / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.