Jarný svieži vietor do vášho šatníka

Jarný svieži vietor do vášho šatníka

14. marca 2017, čižmy, členkové topánky, kabelky, calvin klein jeans

Zima je konečne na ústupe, a jar sa hlási o slovo. Neodbytne klope na dvere. Máte už jar aj vo svojom šatníku?

Tohtoročný svieži jarný vietor vám vašu garderóbu prevetrá. IN sú všetky zaujímavé a nevšedné kombinácie a OUT všetko tradičné a klasické. Aj keď v niektorých momentoch aj klasika uspeje. Len jemne inovovaná.

Benevolencia a sloboda

Súčasná móda je veľmi benevolentná. Veľkorysá a tak trochu rozšafná. Ponúka slobodu, pohodlie a dovoľuje vám kombinovať aj nekombinovateľné kúsky. Vzniká tak neopozerané, originálne a mnohokrát veľmi prekvapivé, obzvlášť keď obujete k jarnému outfitu čižmy či členkové topánky.

Veselo a farebne

Ani vo farebnosti sa nemusíte nijako obmedzovať. Spolu sa v outfitoch spájajú mnohokrát farby, ktoré by ste nečakali. Páči sa vám zelená s modrou? Prečo nie? Aj vo farebnosti je dnes voľnosť! Pokojne si vezmite zelenú kabelku k modrým džínsom, alebo aj naopak. Alebo outfit doplňte sladkou ružovou.

Na džínsovej nôte

Á pre džínsy. Tie frčia predovšetkým značkové a kvalitné. Zúročíte tento rok na jar ako úzke a skinny džínsy – obzvlášť dámske Calvin Klein jeansy sú v kurze, tak aj so širokými nohavicami, alebo zníženým pásom. Toto pohodlné retro sa opäť vracia a iste ho privítajú milovníci pohodlia.

Buďte formálne neformálni

Áno, dnes je doba naopak, a to doslova. Prečo? Pretože môžete si s kľudom vziať na formálnu akciu aj nejaký ten kúsok, ktorý je bežne považovaný za neformálny. Napríklad športovú košeľu so stojačikom do saka, alebo športové topánky na šnurovanie k nohaviciam, či dokonca k šatám. Veľmi obľúbené sú overaly. Tomuto štýlu sa hovorí neformálna klasika.

Denimové všade a kedykoľvek

Tiež je možné vyladiť váš outfit elegantne s denimovými prvkami. Buď si zaobstaráte niečo elegantné, ale pritom džínsové (čo dnes ponúkajú mnohé trendy, dámske šaty z denimu), alebo skúsite priamo džínsový kúsok (nohavice, ale pozor bez predratia a dier) k blúzke s volánikmi, či denimovú sukňu k vyšívanej blúzke.

Áno, súčasná móda je skutočne benevolentná a dovolí mnohé varianty. A tak sa odviažte a kombinujte aj to, čo je nekombinovateľné. Nech zavanie svieži vietor aj do vášho šatníka!

Zdroj foto: Pixabay.com; Answear.sk

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, kabelky a tašky, topánky, obuv a značky a značkové oblečenie.